„Serendipity: logikai prieštaraujantis protavimas“ Nidos meno kolonijoje

2015-09-11

Nuo šių metų rugsėjo 14 d. Migruojančių meno akademijų kūrybinė laboratorija „Serendipity: logikai prieštaraujantis protavimas“ dešimčiai dienų į Nidą sukvies tarptautinę kylančių menininkų grupę.

Dalyviai atvyks iš Vokietijos, Švedijos, Pietų Korėjos/Vokietijos, Kolumbijos/Vokietijos, Rusijos, Airijos, Jungtinės Karalystės/Australijos bei Lietuvos ir per savo meninines praktikas bei projektus permąstys atsitiktinumo, laimingo atsitiktinumo ir su tuo susijusias temas. Menininkai kartu dirbs ir dalinsis idėjomis su dėstytojais menininkais ir mokslininkais iš Jungtinės Karalystės, Australijos, Vokietijos bei Lietuvos.

Šis meno ir mokslo praktikų bei teoretikų susitikimas Nidoje vyks reaguojant į mokslinę prielaidą, kad nepragmatiški ir todėl nelogiški žmonių pasirinkimai ir sprendimai paklūsta kvantinės fizikos matematiniams principams. Kitaip tariant, tai yra pasiūlymas naujai peržiūrėti faktams prieštaraujančio protavimo vertę kasdienės buities argumentuose.

“Serendipity” prasidės antradienį, rugsėjo 15 d., vieša menininko Artūro Railos paskaita apie atsitiktinumą ir meno kūrinį. Trečiadienį, rugsėjo 16 d., menininkas Danius Kesminas (LT/AU) pristatys savo trans-disciplininę, tarpkultūrinę meninę praktiką ir įgyvendintus projektus. Ketvirtadienį, rugsėjo 17 d., Vilniaus universiteto fizikas Vytautas Balevičius supažindins menininkus su kvantinės fizikos principais, o penktadienį, rugsėjo 18 d., rašytojas ir kuratorius Patrik (Boris) Kremer (JK) pristatys savo požiūrį į atsitiktinumo reiškinį paskaitoje “Against Serendipity”. Sekmadienį, rugsėjo 20 d., paskaitas užbaigs menininko, kuratoriaus ir Vilniaus dailės akademijos dėstytojo Alvydo Lukio pristatymas “Clash of Narratives”. Greta paskaitų laboratorijos metu vyks eksperimentinės dirbtuvės su mokslininku ir menininku Brian Degger (AU/JK) bei menininku ir kuratoriumi Mindaugu Gapševičiumi (LT/VOK), vyks intensyvūs kūrybinio bendradarbiavimo užsiėmimai. Renginys baigsis viešu projektų bei idėjų pristatymu trečiadienį, rugsėjo 23 d. Nidos meno kolonijoje.

„Migruojančių meno akademijų“ (MigAA) platforma skirta inovacijai ir patirties dalijimuisi meno edukacijoje. MigAA yra universitetų ir nepriklausomų organizacijų tinklas, apimantis visą Europą. Laboratoriją „Serendipity“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Renginį organizuoja VŠĮ Institutio media, bendradarbiaudama su Vilniaus dailės akademija.
Vieša programa:

Antradienis, rugsėjo 15 d.
11:00 Artūro Railos paskaita “Oops, I did it again: so many of us, however artwork (still) happens”

Trečiadienis, rugsėjo 16 d.
10:00 Daniaus Kesmino meninės praktikos pristatymas

Ketvirtadienis, rugsėjo 17 d.
10:00 Vytauto Balevičiaus paskaita apie kvantinę fiziką

Penktadienis, rugsėjo 18 d.
10:00 Patrik (Boris) Kremer paskaita “Against Serendipity”

Sekmadienis, rugsėjo 20 d.
16:00 Alvydo Lukio paskaita “Clash of Narratives”

Trečiadienis, rugsėjo 23 d.
14:00 projektų pristatymas ir parodos atidarymas

Adresas: Nidos meno kolonija, Taikos g. 43, Nida
Paskaitų kalba: anglų

Daugiau informacijos www.migaa.eu
Nidos meno kolonija http://www.nidacolony.lt