Panemunės pilyje žaidimų ir karo temas sujungs studentai iš Vokietijos ir Lietuvos

2015-07-25

Nuo 2015 m. liepos 27 d. Panemunės pilyje vyks dviejų savaičių trukmės kūrybinė laboratorija „Corpus Ludus Militaris”, kurios metu studentai iš Vilniaus dailės akademijos, Kauno technologijos universiteto, Kiolno medijos meno akademijos ir Veimaro Bauhauzo universiteto, padedami dėstytojų iš Lietuvos ir Vokietijos, kurs eksperimentinius, žaidiminėmis strategijomis paremtus meninius projektus.

Kas yra žaidimas? Ypatingas semantinis konstruktas, (komunikacinis) aktas, aktyvi–pasyvi transakcija (žaidžiantysis–žaidžiamasis), dinamiška normatyvinė skulptūra, pirminė ir tuo pačiu tarpinė psichosomatinė būsena… politinis–pilietinis ar intymus–asmeninis aktas, ar tai kontrolės ir suviliojimo instrumentas? Šiuos ir daugybę kitų susijusių aspektų turėtų paliesti šiemet jau trečiasis Migruojančių meno akademijų kontekste organizuojamas renginys.

Kūrybiniai „Corpus Ludus Militaris” rezultatai nebus angažuoti į išimtinai kompiuterinius žaidimus ir sieks apimti platų išraiškos priemonių ratą nuo konceptualaus teksto iki performanso, video arba animacijos. Projektų tematika siesis tiek su pilies istoriniu kontekstu, kraštovaizdžiu ir karinių scenarijų estetika, logika, taktika ir choreografija, tiek su sparčiai kintančiu politiniu diskursu. Platus dalyvaujančių dirbtuvėse studentų ir dėstytojų profesinis spektras (nuo meno iki kompiuterinių technologijų) atvers naujas ir unikalias menininkų ir technologų bendradarbiavimo galimybes.

„Corpus Ludus Militaris” vadovaus Žilvinas Lilas (DE), Mindaugas Gapševičius (LT/DE) ir Armantas Ostreika (LT). Renginys apims seriją edukacinių ir meninio pobūdžio užsiėmimų – atvirų paskaitų, dirbtuvių, ekspedicijų, intensyvaus bendradarbavimo sesijų, o jį užbaigs tarptautinė konferencija bei sukurtų meninių ir tyrinėjimo projektų pristatymas su neformaliu idėjų aptarimu.

Šis Migruojančių meno akademijų renginys Panemunėje yra organizuojamas Vilniaus dailės akademijos bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu. Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Atvira programa:

Liepos 28 d. antradienis
14:00 dirbtuvės su Mindaugu Gapševičiumi: „human-non-human-games“

Liepos 29 d. trečiadienis
10:00 tyrimo praktikų pristatymas: Žilvinas Lilas, Mindaugas Gapševičius
14:00 dirbtuvės su Ryčiu Maskeliūnu ir Armantu Ostreika „Vizualizacijų ir žaidimų kūrimas 3D Unity platformoje“

Liepos 31 d. penktadienis
10:00 dirbtuvės su Ryčiu Maskeliūnu ir Armantu Ostreika „Vizualizacijų ir žaidimų kūrimas 3D Unity platformoje“ II dalis

Rugpjūčio 5 d. trečiadienis
18:00 Parodos atidarymas ir projektų pristatymas

Rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis
10:00 tarptautinė konferencija.

Dalyvauja Bernhard Hopfengaertner (DE), Marian Kaiser (DE), Alvydas Lukys (LT), Žilvinas Lilas ir kiti.

Visi renginiai vyks Panemunės pilyje, Vytėnų g. 53
 LT-74464 Pilies k. 
Jurbarko r.

Daugiau informacijos: www.migaa.eu