Wolfgang Spahn performansas „Self-Similarity“

2019-05-25

Performanse „Self-Similarity“ (liet. savi-panašumas) Wolfgang Spahn atspindi fraktalinių sistemų sonifikaciją ir vizualizaciją. Analoginės kompiuterinės ir nervinės sistemos makroskopiniu masteliu dalyvauja audiovizualiniame dialoge su Patagonijos gamtos savi-panašumu.

Garsas bei projekcija – abu remiasi skirtingomis menininko ištobulintomis analoginėmis ir skaitmeninėmis mašinomis. Unikalus „Self-Similarity“ performansas geba sulieti audio ir video į vieną, transformuodamas skaitmeninio projektoriaus duomenų srautą į garsą ir sukurdamas audiovizualinę variklių ir ričių elektromagnetinių laukų prezentaciją.

„Nulauždamas“ VGA signalus, didindamas jų garsą ir taip pasitelkdamas šias savybes savo performansui, Spahn vizualizuoja mašinų kaip sudėtinių meno kūrinio dalių svarbą – tai jo meninė nuoroda į Vilem Flussser sąvoką „apparatus“.

Naudojama technologija yra menininko sukurta ir ištobulinta kaip atvirojo kodo techninė ir programinė įranga, viešai prieinama internete dernulleffekt.de.

Wolfgang Spahn yra Berlyne gyvenantis vizualinių menų ir garso menininkas. Jis kuria instaliacijas, šviesos ir garso performansus. Wolfgang Spahn kūryba tyrinėja analoginių ir skaitmeninių medijų lauką, kreipdama dėmesį į jų prieštaravimus bei sąsajas.

Performanso pradžia 21.oo Juodojoje salėje, Kablys + Kultūra, Kauno g. 5, Vilnius

Daugiau apie autorių ir performansą: http://wolfgang-spahn.de/doku.php

Už galimybę dėkojame: Mindaugui Gapševičiui Kablys + Kultūra

Rėmėjai:

Lietuvos kultūros taryba

Nordic Council of Ministers

Partneris: Institutio Media

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Žymos: