(Ne)identifikuoti LTMKS archyvai

2017-11-17

Paroda, skirta paminėti LTMKS dvidešimtmečiui

Atidarymas lapkričio 22 d. 18.30 val.

Kas?

Yra saugomas nuotraukų, tekstų, skrajučių, cv, idėjų projektams, prašymų priimti į sąjungą, visokių cd, skaidrių ir t. t. archyvas. Tai archyvas, kurio nedidelė dalis pateko į (Ne)priklausomo tarpdisciplininio meno istorijų pirmąjį tomą, bet didžioji dalis liko neidentifikuota. Tai archyvas apimantis apytikriai 1997‒2013 metus ir ne visada tiesiogiai susijęs su LTMKS. Dalis šio archyvo tiesiog bus išeksponuota nedarant atrankos ir neformuojant rišlaus pasakojimo.

Kur?

Justino Vienožinskio dailės mokyklos patalpose (S. Konarskio g. 37-2)

Kodėl?

Sovietmečiu vakarinė K. Konarskio (dab. Justino Vienožinskio) suaugusiųjų dailės mokykla buvo kiek laisvesnė ir liberalesnė nei, sakykime, tuometinis Dailės institutas ir oficiali parodinė sistema. Vakarinėje dailės mokykloje buvo susibūrę tuometiniai labiau progresyviai nusiteikę „tylieji modernistai“. Tam tikra prasme panaši situacija susiklosčiusi ir šiandien ‒ liberalesnėje Justino Vienožinskio dailės mokykloje dėsto daug tarpdisciplinininkų. Logiška (ne)identifikuotą archyvą eksponuoti būtent čia.

Tai vis dėlto kodėl?

Tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga buvo kurta kaip pasipriešinimo ir išlikimo simbolis reakcionieriško konservatyvumo fone. Praėjus dvidešimčiai metų tarpdisciplininiam menui, ko gero, nebegresia išnykimas. Kita vertus, tarpdisciplininio meno sąvoka nebetenka anuometinio aštrumo ir pasipriešinimo prieskonio, devalvuojasi. Keičiasi tiek tarpdisciplininio meno, tiek ir pačios LTMKS samprata ir statusas. Todėl ir atitinkami projektai vis dažniau primena „tarpdiscipliniškumo kapinynus“ ‒ nebetenka išskirtinumo auros, tampa panašūs į visų kitų sąjungų proginius projektus. Todėl kiekvieną kartą iš naujo kyla klausimas ‒ kodėl reikia ir ar apskritai reikia tokių parodų?
(Ne)identifikuotas archyvas šiuo atveju ‒ dar vienas bandymas atsakyti į šį, ko gero, retorinį klausimą, grįžtant į (ne)struktūruotą, (ne)identifikuotą istoriją.
Vis dėlto viltis lieka ‒ tiek iki atidarymo, tiek ir parodos metu LTMKS nariai ar visi norintys pakomentuoti, patvirtinti ar sukritikuoti „tarpdiscipliniškumą“, galės papildyti parodą, įsiterpti į ją senais ar naujais kūriniais, nuotraukomis, dokumentais ir t. t. Bus kaupiamas (ne)identifikuotas parodos archyvas, kuris galbūt bus panaudotas LTMKS keturiasdešimtmečio parodoje.

Kuratorius: Kęstutis Šapoka

Norintys įsiterpti į parodą gali kreiptis kestas.sapoka@gmail.com
Parodos papildymą po lapkričio 22 d. reikėtų derinti su Kristina Stančiene (kristinastanciene@gmail.com
864644872)

Parodos lankymas darbo dienomis nuo 10 iki 21 val.
Šeštadieniais nuo 10 iki 16 val.
Parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 18 d.