Kitchenlab

2016-07-26

Rugpjūčio 3-5, 2016

Vienai savaitei rugpjūčio pradžioje Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvė „Sodų 4“ virs laboratorija ir tuo pačiu rezidencijos erdve menininkų grupei iš Berlyno, kartu įgyvendinačiai tęstinį keliaujantį projektą „Kitchenlab“.

Renginį kuruos menininkas ir kuratorius Mindaugas Gapševičius, o jo metu per tris dienas bus pristatyta eksperimentinių dirbtuvių serija, išplečianti namų virtuvės įrankių panaudojimo galimybes už įprastų ribų. Rezidenciją užbaigs rezultatų pristatymas ir tylusis aukcionas penktadienį rugpjūčio 5 d.

Kitchenlab yra projektas ir kartu tai biochemijos laboratorija, įkurta TOP asociacijos, skirtos kultūros sklaidai Berlyne. Šio projekto tikslas dvipusis – tai sudarymas įrankių rinkinio, paverčiančio namų virtuvę biolaboratorija, o taip pat tai pristatymas žiūrovams, kaip namų virtuvė galėtų būti naudojama kitiems nei įprasta tikslams. Kitchenlab projektą sudaro kviestinių svečių maisto gaminimo užsiėmimai, dirbtuvės bei diskusijos Berlyne (>top Schillerpalais), Stokholme (Supermarket meno mugė), Vilniuje („Sodų 4“), Kopenhagoje (Alt_Cph) ir Helsinkyje (Pixelache festivalis). Virtuvės pavertimas laboratorija sukuria atmosferą, leidžiančią diskutuoti apie visuomenę ir jos kultūrinį palikimą, apie mokslines žinias ir fermentavimą bei distiliavimą, apie žmoniją ir visas gyvas būtybes. Šiame konktekste atsiranda galimybė ieškoti judėjimo krypties link žmonijos sąmoningumo ir savęs suvokimo kaip subalansuotos ekosistemos, kurioje gyvename ir su kuria sugyvename. Kitchenlab siekia suburti tuos, kam įdomu dirbti tarp meninės studijos, virtuvės ir laboratorijos, nes maisto ir laboratorijos kultūros bei meninės ir kūrybinės praktikos yra neatsiejamai susiję.

Kitchenlab pakvies žiūrovus prisijungti prie Kitchenlab veiklos sudalyvaujant dirbtuvėse bei pasidalinti savo žiniomis, kurios papildys nomadišką virtuvę-biolaboratoriją ir/arba būsimų įrankių rinkinių komplektaciją. Kitchenlab dalį sudarys projektui sukurtų dalyvaujančių bei kitų pakviestų menininkų kūrinių rinkinys.

Dalyvaujantys menininkai: Mindaugas Gapševičius, Elizabeth McTernan, Penka Mincheva, Juan Pablo Diaz, Matthias Roth, Lina Rukevičiūtė.

Kiti dalyvaujantys menininkai: Hanna Bayer, Julia Huerter, Tanya von Barnau, Anja Knecht, Simona Žemaitytė, Willem van Hest, Carola Rümper, Tine Lohr, Daniela Ehemann, Sandra Becker 01, Mirce Liljehult, Ulrich Diezmann, Jakob Roepke, Zuzanna Skiba, Silke Bartsch, Martin Dege, Marcos Vidal, Cathrine Constanse Gjelsnes, Nia Pushkarova, Kenneth Pils, Lotte Nilsson-Välimaa, Mindaugas Gapševičius, Ricarda Wallhäuser, Matthias Roth, Penka Mincheva, Kim Dotty Hachmann, Bertram Schilling, Sibylle Hofter, Silke Klein Kalvelage, Christine Baumann, Linda Weiss, Vilma Šileikienė, Jürgen O. Olbrich.

Dirbtuvių programa

Trečiadienis, rugpjūčio 3 d.
16:00 Sodybų dirbtuvės (Juan Pablo Diaz)
18:30 Cianotipijos dirbtuvės I (Elizabeth McTernan)
19:30 Distiliavimo dirbtuvės (Matthias Roth)

Ketvirtadienis, rugpjūčio 4 d.
16:00 Cianotipijos dirbtuvės II (Elizabeth McTernan)
17:30 Bakterijų celiuliozės dirbtuvės (Mindaugas Gapševičius)
19:00 Jogurto dirbtuvės (Matthias Roth/Penka Mincheva)

Penktadienis, rugpjūčio 5 d.
16:00 Stiklo gamybos dirbtuvės (Penka Mincheva)
17:30 Mumifikavimo dirbtuvės (Lina Rukevičiūtė)
19:00 Rezultatų pristatymas ir tylusis aukcionas

Dirbtuvių trukmė: 4,5 val. kasdien, laikas: 16:00-20:30
Renginio kalba: anglų
Registracija į dirbtuves el. paštu lina@letmekoo.lt

Daugiau informacijos
http://www.top-ev.de/kitchenlab/

Pagrindiniai projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius

Renginio galerija

Dovilės Aleksaitės nuotraukos