ULTRA DINAMICA: Kelyje, Gana2, Arma Agharta

2017-07-17

Ultra dinamica – tai „Aghartos“ pristatoma garsinių įvykių serija, orientuota į elektroninę ir elektro-akustinę muziką, kurios pagrindas – improvizacija. Savadarbė elektronika, vibruojanti akustika, džeržgiančios stygos, sulūžę žaislai – tik keletas priemonių, kurias pasitelkę renginių cikle pasirodantys atlikėjai kviečia patirti unikalius garso pasaulius.

Projektų erdvė „Sodų 4“ kviečia į antrąją šios serijos dalį, kurioje svečiuosis garso menininkai Laurens van der Wee (projektas „Kelyje“, Utrechtas, Olandija), Antanas Dombrovskij („Gana 2“, Vilnius) ir Armantas Gečiauskas („Arma Agharta“, Panevėžys).

„Kelyje“, http://kelyje.nl
Laurens van der Wee laviruoja tarp harsh noise ir gero kvapo, sujungdamas įvairaus tipo muzikos projektus nuo improvizacijų (Galm Quartet), elektronikos (Tjong Pow) iki instaliacijų meno (Zoodio), nuo programėlių kūrimo (Close Call) iki šokiams skirtos muzikos (27) ar rankų darbo muilo lietuviškoje keramikoje pristatymo (Werfzeep).
„2011–ųjų pavasarį išsinuomavome butą su baldais Savičiaus gatvėje. Džeko Keruako knygos, kurią radau šiame bute, pavadinimas, atrodė, tiko nusakyti mano paties požiūrį į mano muziką. Jaučiu silpnybę Vilniuj bei apskritai Lietuvai ir esu tikrai laimingas, kad grįžtu į šį miestą pagroti kažką naujo ir visiškai kito.“

„Gana 2“, http://antanasdombrovskij.tumblr.com
Savitai interpretuodamas įvairias garsų ištraukas ir modifikuotų sintezatorių garsynus, Antanas Dombrovskij kuria struktūras, laviruojančias tarp noise, glitch, drone ir musique concrete. Jo muzika grįsta laužyta ritmika, kai po kiekvieno epizodo atsiveria vis nauji ir netikėti garsovaizdžiai. Šio garso menininko kūryba reikalauja susikaupimo – tik atidžiai klausantis jo muzikinis chaosas susidėlioja į vientisą, apgalvotą ir stebinančią garso laviną. Eksperimentinės elektroninės muzikos scenoje Antanas Dombrovskij dreifuoja tarp įvairių žanrų, koncepcijų ir projektų, veikdamas kaip skirtingų solinių („Gana2“) ir jungtinių („Betoniniai triušiai“, „Tiese“, „Twentytwentyone“) projektų narys (šaltinis: www.mic.lt).

„Arma Agharta“, http://www.arma.lt
Armantas Gečiauskas yra eksperimentinio garso ir performanso menininkas, pogrindinių elektroninės muzikos renginių kuratorius ir „Agharta“ įkūrėjas. Jo kūrybinis projektas „Arma Agharta“ daužosi į performatyvumo, spontaniškumo ir vizualumo plokštumas, apninka skvarbiais lo-fi garsų spiečiais, provokatyviai laviruoja tarp farso ir pasirodymų „rimtu veidu“. Kiekvienas jo audioperformansas įsitempia į mistinių ūžesių, energetinio pirmykščio garsyno tankmes ir dadaistinį žaismą. Čia atsiskyrėliška kūrybinė valia siautėja per ritualinį veiksmą ir dideles energijos iškrovas naudojant analoginius prietaisus, vintažinius aparatus, keistus objektus, balso triukšmą (šaltinis: www.mic.lt).

2017 m. liepos 26 d. 21 val, įėjimas nemokamas

Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, bendradarbiaudama su „Agharta“, daliniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, baras „Dėvėti“.

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius

Lauryno Skeisgielos nuotraukos

 

Žymos:, ,