Viršulytė Aistė Laisvė

Tarpdisciplininė menininkė

Aistė Laisvė Viršulytė gimė 1982 metais ir didžiąją gyvenimo dalį praleido Vilniuje. Baigė fotografijos ir medijos meno bakalauro, ir skulptūros magistratūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2016 metų priklauso Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungai.

Jos supratimu ir pajauta kūryba yra tai ko neįmanoma įrėminti išankstiniais žodžiais ir planais – prieš jos atsiradimą. Jos kūryba prasideda nuo minties ir tik tuomet ieškoma tinkamiausių būdų tai minčiai išreikšti.

Kūrybinis menininkės susidomėjimas yra labiau nukreiptas į laiką naudojančias medijas, kur ji tiria meno ir mokslo laukus, eksperimentuoja, kuria garso meną, procesus, tyrinėja pojūčius, interpretuoja mitologiją, dirba su vietos specifika, ir t.t.

R-coating, 2020

Menas ir tyrimas Vilniuje. C.O.T.S.(un-bio-hack-me) projekto dalis. Medžiaga meninėms radijo duomenų vizualizacijoms (video projekcijoms) ant kiekvieno miestiečio kūno.

Garso sodas, 2011


Garsas: http://www.virsulyte.com/sg-2011-audio/
Procesas ir instaliacija.
Ilgis: apie 10 metrų.
16-kos dalių dvibangė struktūra:
mairūnai / šventi bazilikai / dašiai / perilės / kalendros / juozažolės / žalieji bazilikai / juodgrūdės / mairūnai /šventi bazilikai / dašiai / perilės / kalendros / juozažolės / žalieji bazilikai / juodgrūdės /
Aistė Viršulytė. Garso sodo pristatymas. (Nuotrauka: Lina Kalnietytė)

Asmeninė svetainė