OPEN SODAS: NAMAI

2024-02-19

SODAS 2123 kviečia namo! Visus tuos, kurie pasiilgo jaukaus buvimo, kurių namų jausmas kartais paklysta. Tuos, kuriems SODAS jau seniai yra namai ir tuos, kuriems kiek nedrąsu užsukti į svečius. Kaip visada – SODO namų durys atviros visiems.

SODO kūrėjai atvers savo studijų duris ir įsileis pasisvečiuoti į namus, kuriuose verda ir burbuliuoja kūryba. Menininkas Dainius Liškevičius pasidalins istorijomis iš „Modernaus buto“, Alanas Gurinas pakvies į garso performansą. Ir tai tik pradžia! Plepėsime, dalinsimės emocijomis, šoksime taip, kaip šokam namie.

Užsukti į studijas pakvies LTMKS nariai Ieva Rižė, Gabrielė Gervickaitė, Aistė Laisvė Viršulytė, Rokas Pralgauskas, Jelena Škulis, Vitalij Červiakov, vyks LTMKS nario Dainiaus Liškevičiaus filmo „Modernus butas” peržiūra bei pristatymas, o LTMKS narė Kamilė Krasauskaitė pasirūpins muzika.

 

STUDIJAS ATVERIA:
[18:00 – 21:00]
○ Ieva Rižė

○ Vilius Vaitiekūnas

○ Gabrielė Gervickaitė

○ Akvilė Klimavičiūtė

○ Paulius Burakas ir Martynas Gailius

○ Aistė Laisvė Viršulytė

○ Liustrai

○ Rokas Pralgauskas

○ Rankų darbas (Jelena Škulis ir Dileta Deikė)

○ Austėja Platūkytė ir Biomedžiagų biblioteka

○ Entity

○ Vitalij Červiakov

○ Studija „Tymes”

 

REZIDENCIJŲ PROGRAMA:

○ Andreas Brunner

 

RENGINIAI

○ 19 val. | Aktų salė

Filmo „Modernus butas” pristatymas su autoriumi Dainiumi Liškevičiumi ir filmo peržiūra. Kalbina Danutė Gambickaitė

Menininkas Dainius Liškevičius įsileidžia į savo gyvenamąją erdvę, kurioje trinasi ribos tarp kasdienybės ir kūrybos. Namų video filmai ir dokumentinė medžiaga iš šiandienos kuria vientisą filmo audinį, kuriame menininko butas tampa pagrindiniu veikėju. Jame skleidžiasi ne vien kūrėjo, bet ir jo šeimos kasdienybės pasaulis. Šiame mikrokosmose galime stebėti kaip įprasti veiksmai – eglutės nupuošimo ritualas, vakarėliai, buto perstatymas, piešinių atranka, arbatos gėrimas – ima transformuotis į performansus, privati erdvė virsta scena, o šeimos nariai į veikėjus. Šalia menininko kūrybos istorijos plėtojasi ir paslaptinga paties buto istorija.
https://www.justamoment.lt/modern-flat?lang=lt

○ 20 val. | SODAS 2123 projektų erdvė

Alano Gurino garso performansas

○ 19 val. | Entity

Pirmasis projekto „Entity: Unisona“ renginys – netradicinės Gung Fu arbatos vakarėlis su Jan Glöckner

Susibūrimas atsiskleis kaip priemonė pokalbiams ir edukacijai, bei supažindins su meninės biotechnologijos sritimi.

○ 18:00 – 21:00

Biomedžiagų bibliotekos atidarymas

Biomedžiagų biblioteka – tai nuolat plečiama ir atnaujinama pirmoji ir vienintelė visoje Lietuvoje, visiems asmenims laisvai prieinama naujų ir novatoriškų medžiagų kolekcija, kuri atspindi dabartines dizaino ir gamybos tendencijas.

Didžiausias dėmesys yra skiriamas tvarioms, ekologiškoms ir aplinkai draugiškoms biomedžiagoms, todėl projektas plėtoja darnaus vartojimo ir tvaraus dizaino idėjas, taikant žiedinį požiūrį į visus išteklius bei atliekas.

 

MUZIKA

○ 21:00 Paulius Burakas aka Camper Cam (DJ)
○ 22:00 Kamilė Krasauskaitė aka Matilda (DJ)
○ 23:00 Demetrio Castellucci (DJ)
Baras „Estafetė“

 

Renginių ciklas OPEN SODAS yra Vilniaus 700 jubiliejaus programos dalis.
Kultūros kompleksas SODAS 2123 (Vitebsko g. 21/23, Vilnius) – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė.
Renginį organizuoja SODAS 2123 kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Dizainas – Marek Voida.
SVARBU
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.