Danas Aleksa: Flos artifici

2015-12-07

Atidarymas 2015 gruodžio 12 d. 18 val.
LTMKS projektų erdvėje „Malonoji 6“ (Malonioji g. 6, Vilnius)

Paroda lankoma 2015 gruodžio 12 – 23 d., trečiadieniais ir šeštadieniais 17 – 19 val. arba iš anksto susitarus telefonu +370 622 30 422.

Gėlė menininkui, lotyniškai flos artifici. Taip pavadinta menininko Dano Aleksos ištisus 2015 metus, nuo sausio 6 dienos, kai „Vartų“ galerijoje buvo atidaryta Jurgos Barilaitės paroda „Abrakadabra“, iki pat dabar rinkta LTMKS nariams parodų atidarymuose įteiktų gėlių kolekcija.

Tai paskutinė LTMKS projektų erdvės „Malonioji 6“ paroda.

Danas Aleksa: „Šis projektas apie instituciją ir laiko atkarpą. Metų laiko tarpas primena kapsulę su aiškiomis ribomis, suteikiančiomis atskaitą laiko begalybėje. LTMKS viena iš daugelio institucijų dreifuojančių tarp būtojo ir būsimojo laikų, judėjimo greitį įvardijanti metų kategorijomis. Idėją ištisus metus rinkti gėles padiktavo susibėgimai „Maloniojoje 6“ prieš Naujuosius metus. Gėlės tarytum nebylios menininkų ataskaitos apie įvykusias parodas.

Gėlės šiuolaikinio meno kontekste dovanojamos vis rečiau. Galbūt dėl kintančio autorystės statuso, kai menininkas daugiau suvokiamas kaip mokslinis bendradarbis, o gal dėl parodų atidarymų patoso prieštaraujančio šiuolaikinio meno keliamai problematikai. Kolekcijos rinkimą inspiravo parodos atidarymo ritualo, vainikuojamo aplodismentais ir gėlių įteikimu, ir kūrinio ryšys, jo buvimas arba nebuvimas. Iš kitos pusės, dabar matant šiuos visus augalus, jie man asocijuojasi su vėliavomis, kurias alpinistai kopdami į viršukalnes nešasi kartu. Tai lyg ir papildomas svoris, tačiau šis balastas tampa reikšmingu simboliu įveikus šlaitą.

Ši kolekcija tai vartai į būtojo laiko sodą, kur praeities fragmentai užfiksuoti augalinės kilmės laikmenose.“

Danas Aleksa – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas, 2012-aisiais metais tapęs LTMKS nariu. Jo kūryboje svarbus individo ir visuomenės santykis, konkreti vieta ir laikas. Menininkas paskutinių kelerių metų kūryboje dažnai gvildena (savo) socialinio statuso, tapatumo platesne prasme klausimus. Jo kūriniuose dažnai klausiama „kas aš esu“ apskritai ir „kas (n)esu“ socialinėje ir/ar institucinėje meno sistemoje. Savo buvimą tarpdisciplininiu menininku autorius įvardina tarpine būsena, kai esi ne tik tarp disciplinų, bet tarp savęs ir meno, tarp savęs ir buities, tarp buities ir meno, tarp visuomenės ir savęs, tampi stebėtoju ir tai vadini menu.

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/705591672874421/

Paroda dalinai finansuojama Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos Kultūros ministerijos.

Žymos:, , , , , ,