Danas Aleksa: „Iš…ti langai“

2016-05-16

Maloniai kviečiame į LTMKS nario Dano Aleksos parodą „Iš…ti langai“, kuri veiks nuo gegužės 17 d. 18 val. Parodą galima pamatyti iki gegužės 28 d.
Galerijos Artifex darbo laikas: II – V 12 – 18; VI 12 – 17.
Adresas: Gaono g. 1.

Jeigu pastate kažkas išdauš langą ir niekas jo nepakeis nauju, tai po kurio laiko tame pastate neliks nė vieno sveiko lango. (James Q. Wilson, George L. Kelling)

Parodoje „Iš…ti langai“ tyrinėjami kultūros paribiai, tos situacijos kai kultūra susiduria su vandalizmu ir kai įprasta riba tarp neigiamo ir teigiamo poelgio ištirpsta. Pagrindinis parodos leitmotyvas – išdaužti langai, kuriuos menininkas fiksuoja, perkuria ir interpretuoja.

Parodoje pristatomose instaliacijose susipina kelios lygiagrečios su vandalizmu susijusios istorijos. Pirmojoje, vandalizmas yra pateisinama priemonė skirta atkreipti dėmesį į susidariusias problemas. Antrojoje, jis tyrinėjamas kolekcionuojant Vilniaus apleistų namų langų šukes. Restoranas Naujojoje Vilnioje, gyvenamas namas Užupyje, buvęs vienuolynas, kuriame vėliau buvo įkurta ligoninė, gamybinės patalpos Senamiestyje, bankrutavęs prabangus viešbutis Saulėtekyje – tai vandalų nusiaubtos vietos, pastatai turintys savo atsiradimo, klestėjimo ir sunykimo istorijas. Išdaužti langai šiuo atveju tampa pastatus apėmusios ligos simptomu.

Danas Aleksa – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas, 2012-aisiais metais tapęs LTMKS nariu. Jo kūryboje svarbus individo ir visuomenės santykis, konkreti vieta ir laikas.

Renginys socialiniame tinkle Facebook

Žymos:, , ,