Denisas Kolomyckis – PIRMASIS KŪRĖJAS LTMKS NARYS 2023-AISIAIS DIRBANTIS LTMKS STUDIJOJE KULTŪROS KOMPLEKSE SODAS 2123

2023-01-12

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kasmet suteikia nariams studiją kultūros komplekse SODAS 2123 vykdyti kūrybinei veiklai, vystyti projektus. 2023-ųjų pradžioje menininkas Denisas Kolomyckis LTMKS kūrybinę studiją kultūros komplekse SODAS 2123 naudos darbui prie audiovizualinio kūrinio „Patriarchas“ (darbinis pavadinimas) bei instaliacijos „Vietininkas“ (darbinis pavadinimas).

Rezidencijos SODAS 2123 metu Denisas Kolomyckis gilinsis į skirtingas etimologijas susijusias su galios diskursu. Rezidencijos metu menininkas planuoja padaryti du viešus proceso pristatymus.

Deniso Kolomyckio braižas – išskirtinis plastiškumas – lemia, kad menininko kūryba beatodairiškai siejama su šokiu. Visgi Denisas – kūrybinis vagabundas, klajojantis po skirtingas medijas, kurio pagrindinė kūrybos vieta yra veikiau teatras nei  šokis. Dėl Deniso kūrybos intensyvumo ir pozityvaus nenuoseklumo galima būtų įtarti diletantizmą, bet jis įmanomas tik tada, kai veiklą lydi pretenzija. Deniso atveju, kad ir kokie efemeriški būtų kūriniai ar vienos kūrybinės raiškos pasitelkimas, viskas lieka žaisminga pasaulio interpretacija, be pretenzijos įtikti konceptualiam ar formos kanonui. Ir meilė žmonijai, kad ir kaip banaliai, beveik kaip rinkiminis pažadas toks žodžių darinys beskambėtų, lemia, kad Denisas yra retas itin politiškas menininkas. Jis tiesiogiai kalba apie vieną didžiausių visuomenės sopulių – socialinio teisingumo stygių. – Emilija Švobaitė, LTMKS

Denisas Kolomyckis – aktorius ir tarpdisciplininio meno kūrėjas, vienas iš performanso meno atlikėjų atgaivinųsių „site-specific” ir „performance art” meno šakas, nepriklausomoje Lietuvoje. Denisas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, baleto skyriuje, toliau mokslus tęsė šokio ir dramos konservatorijoje (Conservatoire for dance and drama), Londone (Anglijoje), šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijos skulptūros katedroje. Menininkas dirbo su legendiniu nepriklausomo kino kūrėju Jonu Meku Niujorke (JAV) taip pat lietuvių kino kūrėju Šarūnu Bartu. Denisas Kolomyckis yra vienas iš geriausiai žinomų lietuvių performanso meno atlikėjų, savo šokio ir choreografijos žinias pritaikęs ne „didžiajai scenai”, o gelerijų erdvėms. Denisas yra pristatęs savo darbus daugelyje Europos valstybių, taip pat JAV (Niujorkas, Mississippe), Rusijoje (Maskvoje) ir Kaukazo šalyse (Gruzijoje ir Armėnijoje). Menininkas nuolatos tobulinasi skirtinguose meistriškumo kursuose ir aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūriniame gyvenime, taip pat Lietuvos tarpdisciplininio meno reprezantavime užsienyje. Per pastaruosius metus Kolomyckis sukūrė fotografijų parodas, spektaklius, tapybos darbus ir instalacijas susijusias su žmogaus teisių temtikomis. Jo meno kūriniai buvo eksponuojami Šiuolaikinio meno centre, Serpentine gallery (Londone), Microscope gallery (Niujorke) ir kitur, projekto “Ona, Ona pakelk sijoną” darbai taip pat pristatyti „The Guardian” ir kitose periodinės kultūrinės žiniasklaidos kanaluose.

Kultūros kompleksas SODAS 2123 – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos įkurta bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti erdvė, kurioje buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pagrindinis informacinis partneris – 15 min.