Nepriklausomų Baltijos iniciatyvų tinklo susitikimas Rygoje 

2022-07-29

2022 m. rugpjūčio 3-5 d. Rygoje, Latvijoje, „Totaldobže“ meno centre vyks antrasis Baltijos šalių nepriklausomų iniciatyvų tinklo susitikimas. Šis renginys organizuojamas kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LIAA).

Independent Initiatives Baltics (IIB, nepriklausomos Baltijos iniciatyvos) – besiformuojantis tinklas, skirtas puoselėti palankią aplinką ir mainus tarp menininkų ir nepriklausomų meno erdvių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Susitikimą organizuoja 2008-2010 m. Rygoje susiformavusi menininkų iniciatyva Totaldobže Art Centre, kuri nuo 2019 m. veikia Viskaļi, Gyvenimo kokybės dizaino institute, įsikūrusiame Rygos pakraštyje, netoli Ķīšezers ežero, Viskaļi g. 36.

Tris dienas truksiančiame renginyje dalyvaus nepriklausomų iniciatyvų atstovai iš kiekvienos Baltijos šalies, taip pat tinklo partneriai iš Candyland (Švedija), kurie pasidalins vertinga patirtimi apie tinklų kūrimą Šiaurės šalyse. Rygos susitikime dalyvauja tinklo partneriai „Hoib“ galerija, galerija „Atletika“ (LTMKS) ir tokios iniciatyvos kaip „Swallow“ (Lietuva), „427“ (Latvija), „Low gallery“ (Latvija), RIXC (Latvija) ir kitos.

Susitikimo programą sudarys apsilankymai nepriklausomose erdvėse, grupinės diskusijos apie pamatinius būsimo tinklo klausimus ir kūrybinės dirbtuvės, skirtos toliau modeliuoti tinklo ateitį. Bendrai sugeneruotos mintys bus įtrauktos į tolesnius tyrimus ir perkeltos į Talino susitikimą 2022 m. rugsėjį.

Organizatoriai: asociacija “Totaldobre” (Totaldobže Art Centre) kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Tinklą remia Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programa „Kultūra“.