Išsami Vilniaus galerijų savaitgalio ’18 programa

2018-09-04

Contour Art Gallery

Trys kilnojamos galerijos Contour Art Gallery menininkės – Egle Ridikaite, Rūta Vadlugaitė ir Sigita Morkūnaitė laimėjo Vilniaus miesto savivaldybės surengtą konkursą ir nuo rugsėjo keliasi į naujas studijas Vokiečių g. 13A (buvęs darželis – pradinė mokykla). Šia proga galerija kviečia pasiklausyti grupės Nelumbos, apžiūrėti menininkių kūrybos erdves ir išvysti naujus Eglės Ridikaitės darbus. Kiekvienas atėjęs, padedamas mūsų menininkių, galės pasigaminti trafaretą su savo palinkėjimu ir aerozoliniais dažais išpurkšti jį ant studijos sienos.

—————————————————————————————————————————

Adresas: Vokiečių g. 13A, Vilnius

Lankymas per VGS:

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 17:00 val.

 

 

 

Empty Brain Resort

Uždara tampa atvira – nauja meno ir kultūros erdvė paslaptingame Naujosios Vilnios rajone pirmą kartą atveria duris lankytojams.

Šį tarptautinį kultūros centrą savo rankomis kuria „pasidaryk pats“ muzikos ir kultūros aktyvistų bendruomenė, kuri jau 8-erius metus Lietuvoje organizuoja tarptautinius alternatyvios kultūros renginius. Apie Europoje ir pasaulyje žinomus muzikos ir menų festivalius STRCAMP, BRAILLĖ SATELLITĖ bei kitas kolektyvo veiklas sužinokite daugiau aplankę Empty Brain Resort ekspoziciją „Materials from the Archive“ ir koncertą.

Menininkai: Otto Borus, Octavio Garabello, Vytautas Viržbickas, Jose Gomez, Sima Jundulaitė, Gerda Krutaja, Visvaldas Morkevičius, Simonas Nekrošius, Mariongo Tres Hongos, Gintarė Sokelytė

—————————————————————————————————————————

Adresas: Dūmų g. 3, Naujoji Vilnia

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 7 d., penktadienis 16:00–21:30

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 11:00–16:00, 13:30 ekskursija

 

 

 

Edukacijos, rezidencijų ir parodų centras „Rupert“

Atvirų durų dienos reziduojančių menininkų studijose.

—————————————————————————————————————————

Adresas: Vaidilutės g. 79

Lankymas per VGS:

Rugsėjo 7 d., penktadienis 14:00–17:00

 

 

 

Galerija AV17

Galerija AV17 rugsėjo 6 d. 18 val. kviečia į menininko Andriaus Ermino personalinės parodos  „Žmogiškasis faktorius. Kūnai.“ atidarymą.

„Žmogiškasis faktorius“ yra tęstinė menininko kūrybos tema. Parodoje autorius pristato naujausius darbus, kuriuos jungia bendra kūno tema. Vaizduodamas tik tam tikrus menamo kūno fragmentus menininkas kuria įvairias siužetų linijas, vaikystę primenančius simbolius. Atsispirdamas nuo šio gyvenimo periodo, menininkas parodoje kalba apie visiems pažįstamas egzistencines temas, tokias kaip gyvenimo prasmingumas, savirealizacija, pakilimai ir nuosmukiai, kurie dažnu atveju priklauso ir nuo vaikystės patirčių.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis) 18 val.

Paroda veikia: rugsėjo 7–spalio 9 d.

Adresas: Totorių g. 5, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 18 val. atidarymas

Rugsėjo 7 d., penktadienis 12:00–19:00  

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 12:00–19:00  

 

 

Kompozitorių namai

Kiekvienas vardas yra forma, o kiekviena forma gali daug daugiau, nei jai leidžia vardas. Svečio pėda palieka unikalų žodį, kurio niekas nenuplaus nuo kilimo. Rakto ir spynos šokis labai trumpas, bet taip jie pasidalina paslaptimis, apie kurias vakarais šnabždasi fortepijonai.

(M. Kalinauskaitė)

Rugsėjo 6 d. Kompozitorių namuose atidaroma jaunos skulptorės Beatričės Mockevičiūtės paroda „Asukas“ (suomių k. gyventojas). Šiose išskirtinės architektūros erdvėse, kurių interjeras nekinta dešimtmečiais, menininkė apgyvendina pasakojimą apie šias sienas ir grindis lankančius atspindžius.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis)

Paroda veikia: rugsėjo 6–spalio 12 d.

Adresas: A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 13:00–19:00  

Rugsėjo 7 d., penktadienis 13:00–19:00

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 12:00–17:00

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 12:00–17:00  

 

 

 

Lentvario lokomotyvų depas / Lentvario kultūros rūmai

Antrą kartą rengiama satelitinė Vilniaus galerijų savaitgalio ‘18 paroda „DEPAS / DEPOT“ išsiplečia ne tik į XIX a. Lentvario garvežių remonto cechą, bet ir į geležinkelio stoties apartamentus. Rugsėjo 8–9 dienomis veiksiančioje parodoje šeši menininkai pristatys specialiai šiai progai sukurtas arba adaptuotas instaliacijas.

Spontaniškai į Lentvario kasdienybę įsiterpianti paroda tyrinėja vietinio konteksto istorijas – turtingą ir idilišką gyvenimą nutiesus geležinkelio liniją ir pavargusią nuo dundesio šiandieną. Miestas kadaise projektuotas lyg žemės rojus tapo tarpine zona ir tranzitiniu tašku, o sulaukėjęs Lentvario parkas ir užakę kriokliai budi tarsi organizmo depai vis dar tyliai besitikintys antro gyvenimo. Garso instaliacijomis, kvapais, skulptūriniais objektais ir utopiniais vaizdiniais menininkai bando užčiuopti vietos baimes ir ateities nuojautas.

Parodos dalyviai: Algirdas Jakas, Anastasija Sosunova, Austėja Masliukaitė, Mykolas Natalevičius, Gailė Griciūtė ir Thuy-Han Nguyen-Chi

Kuratorė: Milda Dainovskytė

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 16 val.

Paroda veikia: rugsėjo 8–9

Adresas: Lentvario lokomotyvų depas (Geležinkelio g. 15, Lentvaris)

Geležinkelio stoties II a. (Lentvario kultūros rūmai) (Geležinkelio g. 13, Lentvaris)

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 15:00–19:00

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 15:00–19:00, 15:30 ekskursija

 

 

 

Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Prospekto galerija“

Galerijoje veikianti paroda „3Dvs2D“ kviečia apmąstyti nesibaigiančią dvimatės ir trimatės sąrangų kovą. Nors pirmosios sferinės žemės idėjos siekia senovės Graikiją, tačiau dar ir šiandien kuriamos „plokščiojo pasaulio draugijos“ be atvangos siekia pagrįsti, kad žemė yra frisbio formos. Parodoje dalyvaujantys menininkai kalba apie nesibaigiančią ir vis iš naujo permąstomą tikrovės ir jos reprezentacijos dvikovą. O patys kūriniai pasakoja apie platesnius vizualiosios kultūros kontekstus.

Menininkai: Danas Aleksa, Arūnas Gudaitis, Aistė Kisarauskaitė, Arūnas Kulikauskas, Vytautas Kumža ir Eduardo Leòn, Tomas Martišauskis, Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys, Gytis Skudžinskas, Gintautas Trimakas.

Kuratorius: Gytis Skudžinskas

—————————————————————————————————————————

Paroda veikia: rugpjūčio 22–rugsėjo 15 d.

Adresas: Gedimino pr. 43, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 12:00–20:00  

Rugsėjo 7 d., penktadienis 12:00–20:00  

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 12:00–18:00

 

 

 

LTMKS projektų erdvė „Sodų 4“

Skulptoriaus Gedimino Akstino personalinė paroda „Plaustas“ kviečia patirti virš galvų pakibusią struktūrą. Tai moksleiviams skirtas plaustas, plaukiantis per nereguliuojamos krypties mokymosi procesą. Jaunystę simbolizuojantis kabantis silikoninis kokonas parodos pabaigoje turėtų subliukšti ir subyrėti.

—————————————————————————————————————————

Paroda veikia: rugpjūčio 22–rugsėjo 9 d.

Adresas: Sodų g. 4-32, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 15:00–19:00  

Rugsėjo 7 d., penktadienis 15:00–19:00  

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 15:00–19:00  

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 14 val. susitikimas su menininku

 

 

 

Menų fabrikas „Loftas“

Pernai Vilniaus Naujamiestyje įsikūrusi gatvės meno galerija po atviru dangumi OPEN GALLERY rugsėjo 7 d., pristatys dvigubai daugiau naujų kūrinių. Jų pristatymas vyks muzikos ir menų festivalio LOFTAS FEST’18 metu. Nuolatinėje galerijos ekspozicijoje jau esančius 9 darbus rugsėjį papildys 11 ilgalaikių naujokų, iš kurių street art menininko Ernesto Zacharevičiaus piešiniais, Austrijoje kuriančio Iusto tūsamobilis ar Žygimantos Kudirkos eilės ant fabriko sienos išrašytos neonine šviesa.

—————————————————————————————————————————

Adresas: Švitrigailos g. 29, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 7 d., penktadienis 19:00–20:00 (atidarymas 19 val.)

(dalyvavimas su išankstine registracija)

Menininkų centras „Autarkia“

Rudens sezoną šį erdvė pradeda su menininko Andrej Polukord vedamu performansu „Pjauti grybą“. Tai rugsėjo 7 dieną nuo 21:30 val. vyksiantis grupinis surinktų ir suneštų objektų rūšiavimo seansas, kuriuo siekiama išpainioti susipynusius ir nesuprantamus gyvenimo ir kūrybos procesus.

—————————————————————————————————————————

Adresas: Naugarduko 41, Vilnius

Lankymas per VGS:

Rugsėjo 7 d., penktadienis 21:30

 

 

 

Meno laboratorija „SHCH/ŠC“

Meno laboratorija „SHCH/ŠC“ kviečia į visą rugsėjį galerijoje vyksiantį Vilniaus Analoginės fotografijos ir kino festivalį. Vienas iš šio renginio tikslų – parodyti, kad senos ir lėtos technologijos yra būdas išvengti besaikio tiražavimo diktato ir pasirinkti tokį vaizdų gamybos tempą bei tokias temas, kurios aktualios pačiam autoriui ir atitinka jo temperamentą arba meninę strategiją. Rengėjai kviečia lankytojus į fotografijų parodą, kino peržiūras, skaidrių vakarus su autoriais, kūrybines dirbtuves ir kitus renginius.

—————————————————————————————————————————

Paroda veikia: rugpjūčio 30–rugsėjo 30 d.

Adresas: Teatro g. 7A, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 14:00–20:00  

Rugsėjo 7 d., penktadienis 14:00–20:00  

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 14:00–20:00   

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 14:00–20:00  

 

 

 

Meno projektų erdvė „Studium P“

Vilniaus galerijų savaitgalį, rugsėjo 6–9 dienomis projektų erdvėje „Studium P“ vyks kolektyvinis renginys „lo-fi“. lo-fi (ang. low fidelity) reiškia prastą kokybę. Po truputį tai tampa vis labiau daugiaprasmišku terminu.  Šią sąvoką galima naudoti apibūdinant tiek nevykusiai (dėl lėšų, talento ar profesionalumo stokos) pagamintam produktui, tiek įmantriam, kūrybingam, bet estetiškai ar fasadiškai nusistovėjusių patrauklumo normų neatitinkančiam kūriniui. Ar lo-fi, kaip ir dauguma alternatyvios kūrybos formų, ilgainiui taps eiline komercine ar institucine stilistine gaire? O gal galime teigti, kad jo(s) iškilimas sukūrė sąlygas begalinei laisvei priešintis estetiniam ir idėjiniam diktatui?

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis) 18 val.

Paroda veikia: rugsėjo 6–9 d.

Adresas: Pylimo g. 20-24, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 18:00–22:00  

Rugsėjo 7 d., penktadienis 18:00–22:00

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 18:00–22:00

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 18:00–22:00

 

 

 

Nacionalinė dailės galerija

NDG kviečia pasivaikščioti po dvi vasarą atsidariusias parodas – „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ ir „Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja“.

Didžiojoje galerijos salėje eksponuojami objektai atspindi lietuviško dizaino kismą nuo 1918-ųjų iki pat šių dienų. Paroda pasakoja, kaip formavosi lietuviško dizaino mokykla ir kokią įtaką mūsų gyvenimams turi buitį lengvinantys ir puošiantys daiktai.

5-ojoje NDG salėje prisimenamas 1968 metų rugpjūčio mėnesį Londone legendiniame parodų centre Earls Court pristatytas Lietuvos, kaip vienos iš sovietinių respublikų, paviljonas, supažindinęs su kultūros, meno, mokslo ir pramonės pasiekimais. Rugpjūčio pabaigoje sovietų tankai įsiveržė į Prahą, ir Londone prasidėjusiuose protesto mitinguose siūlyta parodą išvis uždaryti. Dėl šių aplinkybių ir Lietuvos paviljonas nesulaukė atgarsio, tačiau išlikę liudininkų pasakojimai bei artefaktai leidžia naujai pažvelgti į šią istoriją jau po 50 metų.

—————————————————————————————————————————

Paroda veikia: liepos 13–rugsėjo 30 d.

Adresas: Konstitucijos pr. 22, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 11:00–19:00

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 11:00–17:00

 

 

 

Pamėnkalnio galerija

Kaip įžanga į Vilniaus galerijų savaitgalį rugsėjo 5 d. sostinės Pamėnkalnio galerijoje duris atveria Vytauto Tomaševičiaus paroda „Pokalbiai wirtuvėje“. Ekspozicija žiūrovus nukelia į vieniems nostalgišką, kitiems smalsumą keliantį sovietmečio laikotarpį Lazdynuose.

Rajono daugiabučiai ir kiemai, prabangūs automobiliai, sovietmečiu gero gyvenimo atributais laikytos interjero detalės: baldai, indai, knygos. Visa tai – daugiau kaip prieš 40 metų statyto parodomojo mikrorajono kasdienybė čia ir dabar, į kurią Lazdynuose augęs dailininkas žvelgia nebe vaiko, o suaugusio kūrėjo akimis.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 5 d. (trečiadienis) 18 val.

Paroda veikia: rugsėjo 6–9 d.

Adresas: Pamėnkalnio g. 1, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 10:00–21:00  

Rugsėjo 7 d., penktadienis 10:00–21:00  

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 10:00–21:00  

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 10:00–21:00  

 

 

 

Projektų erdvė „Editorial“

Sostinės Latako gatvėje įsikūrusi projektų erdvė „Editorial“ rugsėjo 6 d. vakarą kviečia į jaunos lietuvių menininkės Rūtenės Merk solo parodą „Spirits Within“.

Tapybos darbų parodoje „Spirits Within“ pristatomi naujausi, 2018 metais Miuncheno vaizduojamųjų menų akademijoje sukurti kūriniai. Kompiuterinę žaidimų grafiką primenančia vizualine kalba kuriamos keistai realiam pasauliui priklausančios būtybės. Wilsonas iš kino filmo „Prarastasis“, Maiklą Džeksoną primenantis moters biustas iš senovės Egipto, žaidimo  „Grand Theft Auto: San Andreas“ personažas Denisė – šie ir kiti paveikslų veikėjai pasirodo specialiai „Editorial“ projektų erdvei sukurtoje ekspozicijoje.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis) 19 val.

Paroda veikia: rugsėjo 6–spalio 19 d.

Adresas: Latako g. 3, Vilnius

 

Stiklinis paviljonas „VDA/Lauko ekspo“

Mažame ir skaidriame Vilniaus dailės akademijos lauko paviljone trumpam prasitęsia vasara. Čia eksponuojama VDA Nidos meno kolonijoje vasarą veikusios parodos „PERFORmUOTI PEIZAŽAI“ ištrauka. Kas kartą vis iš naujo perfor(m)uojamą Kuršių nerijos peizažą apmąsčiusi paroda siūlė patirti Nidą panaudojus įvairius priartinimo, sumažinimo ir apčiuopimo įrankius, susikeitus vaidmenimis tarp žmonių ir nežmonių. Šįkart ši specifinė vieta trumpam persikelia į sostinę ir veikia jau kaip stikle įšaldytas eksponatas.

Menininkai: Lina Lapelytė, Ona Lozuraitytė ir Petras Išora, Špela Petrič, Anna Romanenko ir Björn Kühn

Kuratorius: Vytautas Michelkevičius

—————————————————————————————————————————

Adresas: Maironio g. 4, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 24/7

Rugsėjo 7 d., penktadienis 24/7

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 24/7

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 24/7

 

 

 

Skulptūros ir vitražo centras

Skulptūros ir vitražo centras pradėjo veikti 1984 metais. Tai pramoninis pastatas, unikalus savo pirmine paskirtimi – projektuoti didžiąsias sovietines skulptūras, pasižyminčias to meto ideologija. Iki šiol čia gaminami ar restauruojami autoriniai darbai, skulptūros, paminklai, monumentalieji dailės kūriniai, vitražai, taip pat reziduoja menininkai, planuojamos parodos. Centre, dabar priklausančiame Lietuvos dailininkų sąjungai, nuo nepriklausomybės atgavimo dirbtuves turi menininkai savaitgalį kviečiantys į svečius.

—————————————————————————————————————————

Adresas: Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius

Lankymas per VGS:

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 18:00–00:00

 

 

 

Šiuolaikinio meno centras

ŠMC kviečia užsukti į paskutinę vasaros dieną jau atsidariusią parodą „Laukiant kito atėjimo“ ir į Simono Dybbroe Møller’io parodos „Viduramžiai“ atidarymą rugsėjo 7 dieną.

„Laukiant kito atėjimo“ yra dviejų dalių paroda – Vilniuje ir Varšuvoje. Kiekviena iš parodos dalių skirtingai klausia, koks kūrybos santykis su pasauliu gali atsirasti dabarties politinėmis sąlygomis. Pretekstu parodai tapo šiais metais minimas Lenkijos ir Lietuvos nepriklausomybių atkūrimo šimtmetis.

Simono Dybbroe Møller’io parodoje eksponuojami videofilmai yra apie iš pažiūros nepalyginamus, tačiau keistai charakteringus objektus arba būtybes, dalykus, kurie vėluoja, kurie priklauso praeičiai, tačiau, kurie, pasirodydami dabartyje, sukelia pertrūkius laike – apie tam tikros lauktos evoliucijos produktus.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 7 d. (penktadienis) 18 val.

Adresas: Vokiečių g. 2, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 12:00–20:00 (18:30 ekskursija su menininkais po parodą „Laukiant kito atėjimo“)

Rugsėjo 7 d., penktadienis 12:00–20:00 (18:00 parodos „Simon Dybbroe Møller. Viduramžiai“ atidarymas)

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 12:00–20:00 (13:00 ekskursija po parodą „Simon Dybbroe Møller. Viduramžiai“)

Rugsėjo 9 d., sekmadienis 12:00–20:00

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books“

Buvusiose „Žinijos“ draugijos patalpose įsikursiantis šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books“ pristatys leidyklą iš Berlyno „Errant Bodies“. Specialiai Vilniaus galerijų savaitgaliui leidyklos redaktorius profesorius Brandonas LaBelle sudarė garso meno teorijos leidinių kolekciją. Savaitgalio metu knygynas ne tik prekiaus leidiniais sulig vidurnakčio, bet pristatys ir menininkės Onos Juciūtės vitriną bei prancūzų menininkės Lili Reynaud Dewar filmus.

—————————————————————————————————————————

Adresas: Vilniaus g. 22A; I a., šalia baro „Vėjai“

Lankymas per VGS:

Rugsėjo 7 d., penktadienį 17:00–00:00

Rugsėjo 8 d., šeštadienį 17:00–00:00

 

 

 

VDA galerija „Akademija“

Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ pristatoma jungtinė lietuvių ir prancūzų menininkų paroda „Susitikimas ant tilto / Rendez-vous sur le pont“. Tai dar 2015 m. vykusio tarptautinio projekto tęsinys, atkreipiantis dėmesį į dviejų šalių tapybos tradicijas, šiandienos panašumus ir istorinius skirtumus. Tiesiantis tiltus projektas atsispindi ir darbuose – laiko ir istorijos tėkmėje tapęs banaliu ir dažnai nedaug reiškiančiu tilto įvaizdis vis dėlto yra svarbi sąlygiška ir simbolinė susitikimo vieta.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 3 d. (pirmadienis) 18 val.

Paroda veikia: rugsėjo 3–17 d.

Adresas: Pilies g. 4, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 12:00–18:00  

Rugsėjo 7 d., penktadienis 12:00–18:00  

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 12:00–18:00  

 

 

 

VDA parodų salė „Titanikas“

Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salė „Titanikas“ kviečia į vieno paslaptingiausių ir keisčiausių Lietuvos tapytojų Arvydo Brazdžiūno–Dusės kūrybos parodą. Kaip vabalas, taip ir tapytojas Dusė savo paveikslus „išaugina“ iki monumentalių formatų, siekiančių 2 ar netgi 4 metrus. Galop, Dusės tapyboje esama ir agresijos, ir estetinio grožio. Dusė kaip menininkas atstovauja tapybos požiūriui, kuriame tapybinė gestikuliacija rungiasi su kūrybiniu intelektualumu, brutalus neokspresionizmas tartum priešpastatomas rafinuotam ir intelektualiam postmodernizmui.

Rugsėjo 6 dienos vakarą žiūrovai kviečiami į parodos „Slovak Art Days. Jaunasis menas iš Slovakijos“ atidarymą.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis) 18 val.

Adresas: Maironio g. 3, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 12:00–18:00  (18 val. parodos „Slovak Art Days. Jaunasis menas iš Slovakijos“ atidarymas)

Rugsėjo 7 d., penktadienis 12:00–18:00  

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 12:00–18:00  

 

 

Vilniaus grafikos meno centro galerija „Kairė-dešinė“

Galerija „Kairė-dešinė“ kviečia į Indrės Ercmonaitės parodą „Depresija: Jar is Deep“. Tai išsamus ir iškalbingas autorės kūrybos pristatymas, apimantis 2009-2018 metų laikotarpį. Autorės drobėse jungiasi popkultūros ir rimtosios kultūros personažai. Čia su vokiečių tapytoju ir skulptoriumi Anselm‘u Kiefer‘iu susitinka kyborgai, o su Playboy pupytėmis – dainininkas Nick‘as Cave‘as ar „Žvaigždžių karų“ veikėjai. Todėl autorės kūriniai, ypač detalizuoti piešiniai, tobulai atspindi šiuolaikinio žmogaus kasdieną, virtualią, internetinę realybę.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis) 18 val.

Paroda veikia: rugsėjo 6-29 d.

Adresas: Latako g. 3, Vilnius.

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 18 val. atidarymas

Rugsėjo 7 d., penktadienis 11:00–18:00

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 11:00–19:00

 

VDA Tekstilės galerija „Artifex“

Vilniaus galerijų savaitgalio metu Vilniaus dailės akademijos Tekstilės galerijoje „Artifex“ atidaroma menininkės Malvinos Jelinskaitės paroda „Tačiau norėčiau“. Ekspozicijoje pristatomuose kūriniuose menininkė tyrinėja ornamentą, kurį fiksuoja gamtoje, kultūros ir istorijos artefaktuose.

Rugsėjo 8 dieną 15-17 val. nuo 16 iki 18 val. vyks kūrybinės dirbtuvės su autore: pasirinktų ornamentų siuvinėjimas ant autorės sukurtų fotografinių paviršių.

—————————————————————————————————————————

Atidarymas: rugsėjo 7 d. (penktadienis) 19 val.

Paroda veikia: rugsėjo 4–15 d.

Adresas: Gaono g. 1, Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 12:00–18:00

Rugsėjo 7 d., penktadienis 12:00–20:00 (19 val. atidarymas)

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 12:00–17:00

 

 

 

VITRINA & Bench

Mažoje menininko Dainiaus Liškevičiaus inicijuotoje meno erdvėje „VITRINA & Bench“ pristatoma Gintauto Trimako paroda „Spalvos paieška / Atsakymas“. Tai tęstinis projektas su kintančia ekspozicija ir nuolat vykstančiu procesu, kurio metu fiksuojama šviesa. Projektas prasidėjo 2018 m. rugpjūčio 16 dieną ir tęsis visą rugsėjo mėnesį.

—————————————————————————————————————————

Paroda veikia: rugsėjo 2–30 d.

Adresas: Kauno g. 36, kombinate „Dailė“, II a., Vilnius

Parodos lankymas per VGS:

Rugsėjo 6 d., ketvirtadienis 10:00–18:00

Rugsėjo 7 d., penktadienis 10:00–18:00

Rugsėjo 8 d., šeštadienis 10:00–18:00

Žymos:,