Kultūros sodas: Kūrybiška vietokūra

2021-06-10

Kokia galėtų būti įdomi ir miestiečių mylima viešoji erdvė? Kaip kultūra ir meninės praktikos gali padėti naujai atrasti jau egzistuojančių viešųjų erdvių ir pastatų potencialą?

Aikštės, skverai, parkai ar kiemeliai mieste gali būti vietos, į kurių atgaivinimą įsitraukia skirtingos interesų grupės – vietos bendruomenės, kūrėjai, savivalda, verslai ir organizacijos. Kūrybiškas jų atgaivinimas gali padėti atskleisti vietų unikalumą, institucijų ir bendruomenių tapatybę bei paversti jas svarbiu urbanistiniu resursu.
Vasaros sezoną pradedančiame ir savo kiemelį atveriančiame kultūros komplekse SODAS 2123, kviečiame į pirmąją Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos ir Architektūros fondo kartu organizuojamą renginių serijos „Kultūros sodas“ diskusiją „Kūrybiška vietokūra“. Šiuo renginiu bus įkontekstintas jau kitą dieną prasidėsiantis festivalis „ūmėdė“ – x⬳disciplininis besirandančių meno formų ir susijusių reikalų simpoziumas.
Pokalbyje tarp skirtingų visuomeninių institucijų atstovų, miesto tyrėjų, menininkų bei architektų bus klausiama: kaip skirtingos organizacijos gali prisidėti prie savo pačių ir miesto gyvybingumo, kūrybiškai įveiklindamos bei atverdamos jiems priklausančias viešąsias lauko erdves?
𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠𝗔 OO O OO OOO
Renginyje bus pristatyti du projektai – Jazdovo miesto sodas ir pats SODAS 2123 skulptūrų sodas, kuriame ir vyks diskusija. Jazdovo miesto sodo projektą pristatys ANNA CZABAN, Ujazdowski pilies Šiuolaikinio meno centro Varšuvoje kuratorė, o kultūros kompleksą SODAS 2123 ir čia vykstančius viešųjų erdvių pokyčius pristatys kuratorė, meno kritikė, LTMKS pirmininkė ir viena iš SODAS 2123 iniciatorių DANUTĖ GAMBICKAITĖ bei LTMKS narys, medijų menininkas, menotyrininkas, vienas iš SODAS 2123 iniciatorių ir simpoziumo „ūmėdė“ meno vadovas ir ko-kuratorius VYTAUTAS MICHELKEVIČIUS. Diskusijoje bus ieškoma paralelių, o diskursą praplės ir papildys dailininkas, filosofas, kultūros teoretikas ir kultūros politikos ekspertas ARŪNAS GELŪNAS.
ᴍᴏᴅᴇʀᴀᴛᴏʀɪᴀɪ: Xwhy / supratimo agentūra – Eugenijus Kaminskis ir Eglė Vitkutė
ᴠɪᴇᴛᴀ ɪʀ ʟᴀɪᴋᴀꜱ: Trečiadienis, birželio 16 d. 19:00 val. EEST, Skulptūrų sodas SODAS 2123, Vitebsko g. 23, Vilnius
Renginys vyks anglų kalba.
Iliustracijos autorius: Marek VoidaRenginio kuratoriai: Gabija Strockytė ir Martynas Germanavičius
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas. Renginio metu padaryti vaizdo įrašai ir (ar) fotografijos gali būti viešinami bei transliuojami gyvai Organizatoriaus socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, YouTube), internetiniame tinklapyje, taip pat kitose reklamos ar informacijos sklaidos priemonėse.
Norėdami daugiau sužinoti apie organizatoriaus duomenų apsaugos politiką galite kreiptis el. pašto adresu: duomenuapsauga@archfondas.lt