Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga Vilniaus galerijų savaitgaliui ruošia naujos meno erdvės atidarymą ir seriją renginių

2019-09-04

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos jau ketvirtąjį kartą organizuojamas Vilniaus galerijų savaitgalis šiemet vyks rugsėjo 5–8 dienomis, o į LTMKS pristatomus renginius visi kviečiami rugsėjo 6-8 dienomis. 

„TT“ ir „Reperkusija“ – tai dvi savaitgalio metu pristatomos parodos, rengiamos kartu su naujos šiuolaikinio meno erdvės „Atletika“ atidarymu būsimame kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 21, 23 Vilnius). Jas bus galima lankyti nuo penktadienio, rugsėjo 6-osios vakaro 19 val. Vakarą tęs Vilniaus energijos garso programa bei Local Girls pasirodymas nuo 20 val. Šeštadienį, rugsėjo 7-ąją nuo 16 val. visi kviečiami į Audriaus Novicko leidinio „Hiperkilpos“ pristatymą ir diskusiją, o nuo 17 val. – į ekskursiją po grupinę parodą „TT“ su kuratore Danute Gambickaite galerijoje „Atletika“. Nuo 18 val. čia vyks galerijų žemėlapio aplikacijos _VA pristatymas su projekto kuratore Kotryna Žukauskaite. Paskutinę Vilniaus galerijų savaitgalio dieną, sekmadienį, 19 val. bus rengiamas performatyvus muzikinis projektas „Vaibai ore“, kurį pristatys SODE 2123 įsikursianti menininkės Aistės Kisarauskaitės galerija „Trivium“.

Menininko Andrés Padilla Domene video kūrinys „Reperkusija“ pasakoja apie garsinių ženklų paiešką istorinių geologinių įvykių teritorijoje. Grupinė Danutės Gambickaitės kuruota paroda „TT“ ateinančius kviečia užmiršti viską, ko tikėjosi, kartu bebandantužčiuopti ar įsivaizduoti tamsumo branduolį neišvengiamų dabarties pasaulio reiškinių ir problemų atspindžiuose. Naujoje erdvėje bus pristatyti kūriniai tokių pripažintų ir kylančių LTMKS ir kitų menininkų, kaip Tomas Daukša, Justė Venclovaitė, Robertas Narkus, Aistė Viršulytė, Rokas Dovydėnas, Vitalij Červiakov, Rūtenė Merkliopaitė, Adomas Danusevičius, Darius Žiūra. Abi parodos veiks iki 2019 m. rugsėjo 27 d. 

Vilniaus energija – tai avangardinio repo ir interaktyvios poezijos atlikėjo Žygimanto Kudirkos – Mesijaus ir eksperimentinio džiazo bei elektroninės muzikos kūrėjo Ado Gecevičiaus duetas.

LTMKS menininko Audriaus Novicko leidinį „Hiperkilpos“ pristatančioje diskusijoje bus kalbama apie autoriaus kūrybos motyvus ir su jais susijusias problemas – architektūrinį utopizmą ir jo pavojus, „nacionalinės idėjos“ įerdvinimą, materialioje aplinkoje užkoduotas socialines, kultūrines ir politines įtampas bei meno pajungimą reprezentaciniams tikslams.

Vilniaus galerijų žemėlapis _VA – tai LTMKS sukurta platforma galerijų pažinimui ir lankymui mieste. Vilniuje veikia daugiau nei 100 galerinių bei ekspozicinių erdvių, aplikacija _VA suteikia progą joms visoms pateikti informaciją patogiai, unifikuotai ir patraukliai tiek nuolatiniam kultūros renginių lankytojui, tiek jauniausiajam mėgėjui. Tai būdas sekti kultūrinių renginių srautą ir išsaugoti mėgstamus maršrutus, sekti kitų kultūros svečių rekomendacijas.

„Atletika“ – tai nauja šiuolaikinio meno erdvė esanti kuriamame kultūros komplekse SODAS 2123. Galerija pristato kylančius ir pripažintus Lietuvos ir užsienio menininkus. „Atletikos“ parodų programa yra atvira eksperimentavimui, naujų procesų mene paieškoms bei įvairiakryptėms idėjoms. „Atletika“ pratęsia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvių Malonioji 6 (2014-2015) ir Sodų 4 (2016-2019) idėjas ir veiklą.

Kultūros kompleksas SODAS 2123 atsivers 2020-ųjų pavasarį. Bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikiančioje erdvėje jau buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. SODO 2123 patalpose ruošiamos įvairių meno sričių dirbtuvės ir įranga, o kiekvienas komplekso rezidentas bus atviras dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei. Komplekso operatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Parodų atidarymai galerijoje „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius) – rugsėjo 6 d. 19 val.

Žygimanto Kudirkos ir Vilniaus energija bei Local Girls pasirodymai Garso programa – rugsėjo 6 d. 20 val.   

Audriaus Novicko leidinio „Hiperkilpos“ pristatymas ir diskusija – rugsėjo 7 d. 16 val. 

Ekskursiją po grupinę parodą „TT“ su kuratore Danute Gambickaite – rugsėjo 7 d. 17 val. 

Galerijų žemėlapio aplikacijos pristatymas su projekto kuratore Kotryna Žukauskaite – rugsėjo 7 d. 18 val. 

Performatyvus muzikinis projektas „Vaibai ore“– rugsėjo 8 d. 19 val. 

Parodų veikimo laikas:

Rugsėjo 7 d. 14-20 val.

Rugsėjo 8 d. 17-19 val.

Projektų rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

www.letmekoo.lt

www.vilniausgalerijusavaitgalis.lt

Foto: 2018-ujų Vilniaus galerijų savaitgalio metu veikusi Gedimino akstino paroda „Plaustas“. Lauryno Skeisgielos nuotrauka.