Laboratorija–stovykla „Trans–sensoriniai tinklai“ Nidos meno kolonijoje

2016-09-16

Laboratorija–stovykla „Trans–sensoriniai tinklai“, rugsėjį vėl grįžtanti į Nidos meno koloniją kaip Vilniaus dailės akademijos studentų praktika ir Migruojančių meno akademijų laboratorija, siūlys pažvelgti į biologinės ekosistemos veikimą ir jos elementų sąveiką.

Projekto dalyviai – kylantys menininkai ir meno studentai iš Vokietijos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Italijos, Lietuvos – daugiau nei savaitę vystys savo meninius projektus bendradarbiaudami su profesionaliais menininkais, kuratoriais, teoretikais, įsitraukdami į intensyvų kūrybinį procesą.

„Pastaruoju metu tapo labai populiaru permąstyti medijas. Tačiau dažniausi diskursai yra medijų vieta komunikacijoje, medijų prievarta ir ekspansija, medijų išplitimas ir įvairovė. Ši kūrybinė laboratorija–stovykla siūlo dar vieną galimybę – pažvelgti į mediją kaip terpę–aplinką. Pabandyti ieškoti paralelių ar analogijų gyvojoje gamtoje. Prieiga galėtų būti Gilles Deleuze rizomos idėja. Ne tik kaip metafora, bet ir kaip terpė gyvojoje gamtoje, šaknų sistema, tarnaujanti gyvybiniams augalų procesams ir gal net simbiotinei komunikacijai tarp rūšių. Biocenozės reiškinys botanikams žinomas jau seniai, tačiau ar galima kalbėti apie komunikaciją tarp augalų, nustatyti psichologinius atvejus botanikoje? Tai ypač įdomu vis didesnę įtaką įgyjančio spekuliatyvaus realizmo teoretikų darbų kontekste (fone)“ – teigia renginio iniciatorius Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedros vedėjas profesorius Alvydas Lukys.

Dirbtuvių atvirą programą rugsėjo 17 dieną pradės Bauhauzo universito Veimare dėstytojas, menininkas ir kuratorius Mindaugas Gapševičius, trans–sensorinių tinklų kontekste pristatysiantis projektą „Posthumanistinė estetika ir šiuolaikinių estetinių formų naratyvai“ ir dirbtuves „Mikorizės tinklai arba kaip aš pasiklausau augalų pokalbių“. Seminarą apie spekuliatyvųjį realizmą ir fenomenologiją rugsėjo 18 d. sekmadienį pristatys filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas, Humanitarinių mokslų fakulteto Filosofijos katedros vedėjas Dalius Jonkus. Pirmadienį rugsėjo 19 d. teorinio įvado dalį užbaigs profesoriaus Alvydo Lukio pristatymas „Apsprendžiant galimas medijų ribas“. Laboratorijos–stovyklos metu vyks diskusijos, intensyvūs kūrybinio bendradarbiavimo užsiėmimai, ekspedicijos. Renginys baigsis viešu projektų bei idėjų pristatymu ir aptarimu–refleksija sekmadienį, rugsėjo 25 dieną.

„Migruojančių meno akademijų“ (MigAA) platforma skirta inovacijai ir dalijimuisi patirtimi meno edukacijoje. MigAA yra universitetų ir nepriklausomų organizacijų tinklas, apimantis visą Europą. Laboratoriją–stovyklą „Trans–sensoriniai tinklai“ organizuoja Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra kartu su Institutio media.

Atvira programa:

Šeštadienis, rugsėjo 17 d.
10 val. Mindaugas Gapševičius. Projekto „Posthumanistinė estetika ir šiuolaikinių estetinių formų naratyvai“ pristatymas „Trans-sensorinių tinklų“ kontekste.
14 val. Mindaugas Gapševičius. Dirbtuvės „Mikorizės tinklai, arba kaip aš pasiklausau augalų pokalbių“.

Sekmadienis, rugsėjo 18 d.
13 val. Dalius Jonkus. Seminaras „Spekuliatyvusis realizmas ir fenomenologija“.

Pirmadienis, rugsėjo 19 d.
11 val. Alvydas Lukys. Paskaita „Apsprendžiant galimas medijų ribas“.

Sekmadienis, rugsėjo 25 d.
14 val. Parodos pristatymas ir projektų aptarimas.

Adresas: Nidos meno kolonija, Taikos g. 43, Nida
Renginio kalba: anglų