Nauji LTMKS nariai!

2024-06-05

Nuo metų pradžios Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga pasipildė dar naujais 8 nariais! Prie mūsų prisijungė Vilius Vaitiekūnas, Agnė Jokšė, Ona Lozuraitytė, Petras Išora, Kristina Švenčionytė, Aino Sallamari Rantala-Bernatonė, Marta Frėjutė, Lina Šlipavičiūtė.

Daugiau apie kiekvieną iš jų:

Vilius Vaitiekūnas – Vilius Vaitiekūnas yra įvairių kultūrinių veiklų ir jų formatų kūrėjas bei edukatorius. 2019 m. kartu su bičiuliais ir kolegomis įkūrė vizualaus meno, šokio bei architektūros kūrėjus jungiančią, Aleknaičių kaime, Pakruojo rajone įsikūrusią kultūros ir edukacijos erdvę „Akee”. Yra dirbęs edukacijos ir bendruomenių įtraukimo veiklų kuratoriumi Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, taip pat asistavo projekte „Vaikų miško pavilijonas” Lietuvos nacionaliniame paviljone 2023 m. Venecijos architektūros bienalėje. 2024 m. V. Vaitiekūnas yra Stasys Museum edukacinių programų vadovas bei Architektūros fondo projekto „Eksperimentų platforma” kuratorius.

Agnė Jokšė – šiuo metu kuria ir rašo Vilniuje.Naudoja autoetnografijai būdingus įrankius, pasakoja istorijas, kuriose asmeniniai išgyvenimai ir praeities įvykiai (susiję su meilės, intymumo ir draugystės apmąstymais) persipina su supančio pasaulio refleksijomis. Jokšės kūrybos raiškos – rašymas, video bei performansas, kuriomis tyrinėja paralelinių istorijų, užuojautos, susipynusių santykių, queerness ir kalbos temas.

Ona Lozuraitytė ir Petras Išora (Isora x Lozuraityte Studio for Architecture) yra architektai ir tyrėjai dirbantys su architektūros ir meno projektais.
Studijos fokuse – miesto naratyvai, viešos erdvės, kraštovaizdžio projektai, viešoji infrastruktūra, socialiniai ir kultūriniai projektai bei eksperimentai su materija vidaus ir išorės architektūroje.

Kristina Švenčionytė – aktorė, Lietuvos šiuolaikinio performanso kūrėja ir atlikėja, jungianti skulptūras, instaliacijų meną ir tekstus bei performansą. Kūrėja gilinasi į performanso meną, audiovizualinę kūrybą, sintetina tekstą, jo akustinę raišką ir skulptūrą/instaliaciją. Pagrindinės kūrybos temos – kito galia, tu – aš ryšys, vienatvė minioje, vienatvė vienumoje, (ne)susikalbėjimas tarp visuomenės ir individo, atskirties pojūtis.

Lina Šlipavičiūtė – Lina Šlipavičiūtė yra Vilniuje gyvenanti ir kurianti menininkė. Vilniaus dailės akademijoje baigusi freskos – mozaikos studijas, menininkė daug dėmesio skiria įvietinto meno raiškai, o jos kūryba plėtojasi tarp freskų, kuriamų sakralinėse erdvėse iki urbanistinio meno kūrinių, nagrinėjančių atminties ir socialinės atskirties temas. Menininkę domina erdvės transformavimo galimybės: kaip erdvė/vieta su savo istorija veikia joje atsirandantį kūrinį ir atvirkščiai – kaip kūrinys geba pakeisti erdvę bei paveikti joje esantį žmogų.

Aino Sallamari Rantala-Bernatonė 

Marta Frėjutė