Pabaigai atspari situacija

2019-12-07

Kaip gali būti taip, kad dabarčiai nepavyksta eiti koja kojon su praeitimi ir kad ji nesuvokia savo pačios gyvavimo. Kartais, kai mūsų žvilgsnis būna apsiblausęs nuo niūrumo, paslapčia išnyra praeities vaiduoklis – dėl jo galimai kyla klaidingas esamos situacijos suvokimas. O ateitis tuomet vengia įvykti. Praeities neišsipildyme slypi nusivylimas. Šis „istorinis neišsipildymas“ virsta galimos autentiškos istorijos griovimo įrankiu. Jis savo ruožtu pagimdo naujas klaidingas nematomos istorijos versijas, kurios kartu rizikuoja būti suprastos kaip sutrūkinėjusi dabarties „tikrovė“.

Bemąstant formuojami vaizdiniai kyla iš susidūrimo su išsiliejusiais cenzūruotais vaizdais, panašiais į snieguotą baltą tuščio televizijos kanalo foną. Atsitiktiniai tokių iš istorijų atsiradusių vaizdų atsikartojimai sudaro ne rašytinę, o Kūnais perduodamą istoriją.

 

„Technologies of Non/Self“ yra atviras kolektyvas, veikiantis šiuolaikinio meno ir garsinės kompozicijos sąsajų lauke.

 

Gailė Griciūtė yra kompozitorė, garso menininkė ir improvizuotoja, kurianti Lietuvoje. Ji baigė J. Sibelijaus muzikos akademiją (Helsinkis, Suomija) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, taip pat svečio teisėmis studijavo Städelschule, Frankfurte prie Maino, dėstytojo Douglas Gordon grupėje. Festivaliai ir koncertų serijos, kuriuose buvo pristatyti Griciūtės performansai, muzika, meno projektai: Ahead, Jauna Muzika, Soundscape, NOA, Counterflows (Jungtinė Karalystė), Garso meno festivalis (Kaliningrado sritis), Unsound (Krokuva, Lenkija), Labor Sonor (Berlynas, Vokietija), Tectonics (Tel Avivas, Izraelis). 

 

Thuy-Han Nguyen-Chi yra menininkė, filmų kūrėja, kurianti Vokietijoje. Ji studijavo meno istoriją ir lotynų filologiją Goethe’s universitete bei vaizduojamąjį meną Prof. Simon Starling ir Prof. Peter Fischli grupėje Städelschule mokykloje Frankfurte. Būdama fondo German National Academic Foundation nare mokslininke ji neseniai baigė filmų kūrimo magistro studijas Čikagos meno instituto mokykloje. Kūryboje jungia filmus, video, garsą, performansą ir tarpdisciplininį tyrimą. Kartu su kompozitore Gaile Griciūte ji įkūrė duetą „Technologies of Non/Self“. Kartu su Gabriela Barreto Lemos (kvantinė fizika) bei Francie Missbach (psichologija) įkūrė kolektyvą „Intercluster for Critical Intimacy“ (ICI), siekiantį jungti meną, mokslą bei visuomeninę transformaciją tarpdisciplininėmis intervencijomis konkrečiuose kontekstuose.

 

Paroda įgyvendinta kartu su Antanu Gerliku (instaliacija), Xuan Phan (grafinis dizainas) ir Mahsa Saloor (tekstas).

 


Atidarymas 2019 m. gruodžio 10 d. 19 val. („Atletika“, Vitebsko g. 21, Vilnius)

 

Paroda veikia 2019/12/11 – 2020/01/10 trečiadieniais – penktadieniais 16–19 val.

 

Parodos uždarymo dieną 2020/01/10 18 val. vyks garso performansas.

 

Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

 

Daliniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Partneris – Kirtimų kultūros centras.

 

www.letmekoo.lt/atletika