“pasidaryk-pats”: Pure Data dirbtuvės su garso režisieriumi ir menininku Vyčiu Puronu

2015-05-16

LTMKS projektų erdvėje “Malonioji 6”

Malonioji g. 6, Vilnius

2015 m. gegužės 21 d. ketvirtadienį 14-18 val., viešas pristatymas 19 val.
Dalyvių registracija el. paštu info@letmekoo.lt iki 2015 m. gegužės 21 d. arba tel. +37063111495


Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia menininkus ir visus susidomėjusius į “pasidaryk-pats” serijos dirbtuves su garso režisieriumi ir menininku Vyčiu Puronu. Jų metu galėsite išbandyti atvirojo kodo programavimo kalbos Pure Data galimybes, kuriomis jau naudojasi garso, instaliacijų, performanso menininkai ir tyrėjai. Ši atvirojo kodo programavimo terpė leidžia kurti grafinių vaizdų pagalba, išvengiant sudėtingo programavimo kalbos užrašymo.

Dirbtuvėse sužinosite apie Pure Data pritaikymo audiovizualiniuose menuose galimybes, interaktyvaus garso potencialą. Susipažinsite su Pure Data koncepcija ir darbo principais (grafinė sąsaja, objektai ir jungčių logika, pagrindinės funkcijos), taip pat pagrindiniais garso sintezės principais (demonstracijai bus pasitelktas analoginis modulinis sintezatorius).

Temos, apie kurias bus kalbama dirbtuvių metu:
– įvykių organizavimas – nuspėjamų, pasikartojančių ir chaotiškų veiksmų modeliavimas;
– pirminiai garso šaltiniai ir apdorojimas Pure Data terpėje;
– garso įrašymas, išsaugojimas, perdirbimas;
– darbas su MIDI, OSC valdikliais ir analoginiais sensoriais (atstumo, garso, šviesos ir pan.);
– vizualizavimas Pure Data terpėje;
– Pure Data kodo adaptavimas mobilioms aplikacijoms.

Yra galimybė, kad per tas kelias valandas nukeliausite nuo visiško nemokėjimo programuoti iki veikiančio rezultato, nuo idėjos iki realizavimo.

…į šviesos srautą ar žiūrovo atstumą reaguojanti instaliacija… begalinis generatyvinis muzikos kūrinys… audiovizualinis instrumentas… sintetinių garso efektų generatorius… – šios dirbtuvės būtent apie tai.

Garso režisierius ir menininkas Vytis Puronas dirba kino, žaidimų, reklamos ir interaktyvių menų srityse. Pagrindinės specializacijos: kino filmų garso postprodukcija ir restauravimas, garso efektų kūrimas žaidimams ir interaktyvioms erdvėms. Vytis Puronas įgijo garso menų magistrą University of the Arts London, o šiuo metu dėsto garso režisūrą ir multimedijos technologijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Dalyviams reiktų su savimo turėti bet kokį nešiojamą kompiuterį (Windows, Linux, Mac) su instaliuota Pure Data Extended 0.43.4 versija https://puredata.info/downloads/pd-extended (nemokama atvirojo kodo programa) ir bet kokias ausines.

Renginys vyks lietuvių arba anglų kalbomis (priklausomai nuo užsiregistravusiųjų).

Kūrybines dirbtuves rengia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga bendradarbiaudama su organizacija “Institutio media”. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Žymos:, , ,