Performatyvi Camillos Graff Junior paskaita „Mes, gyvūnai“ kultūros komplekso SODAS 2123 projektų erdvėje

2024-04-15

2024 m. balandžio 24 d. 18.30 val. kultūros komplekso SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius) projektų erdvėje bus pristatyta performatyvi Camillos Graff Junior paskaita „Mes, gyvūnai“.

„Su kokiu gyvūnu kiekvienas iš mūsų tapatinamės? Ar galime atsakyti į klausimą kodėl? Mes, žmonės, esame tik viena iš daugelio gyvūnų rūšių“ – klausia ir svarsto menininkė Camilla Graff Junior. Tyrime, kurį šia performatyvia paskaita pristato meninkė, ieškoma galimybių atspindėti save kitose gyvūnų rūšyse. Camilla Graff Junior taip pat ieško būdų, kaip suteikti daugiau veiksnumo mus supantiems gyviams ir pasidaryti naujų įžvalgų apie mus pačius.

Performatyvioje paskaitoje „Mes, gyvūnai“ Camilla Graff Junior pristato plastikinių gyvūnų kolekciją ir dalijasi Danijos vakarinėje pakrantėje esančios Fjaltring-Trans vietovės gyventojų, gyvūnų ir augalų išmintimi, per jos pačios bendravimą sukauptą į patirčių ir žinių archyvą.

Camilla Graff Junior yra performanso menininkė iš Danijos, kurianti vizualiojo meno, kūrybinio rašymo, naratyvo, feministinių teorijų, archyvo ir afekto srityse. Per pastaruosius dvidešimt metų ji sukūrė ne vieną solo ir kolektyvinį performansą, kurie buvo pristatyti Europoje, Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje. 2007 m. menininkė baigė performanso studijas ir įgijo dvigubą magistro laipsnį Paryžiaus Sorbonne Nouvelle universitete ir Kopenhagos universitete.

Data – 2024 m. balandžio 24 d., 6.30 val.
Trukmė – 90 min.
Renginys vyks anglų kalba.

Adresas: kultūros komplekso SODAS 2123 projektų erdvė, Vitebsko g. 23, Vilnius.
Įėjimas nemokamas, be registracijos.

Projektą finansuoja Danijos menų fondas, Danijos planavimo ir kaimo plėtros agentūra ir Šiaurės šalių kultūros fondas. Paskaitą organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Letmekoo.lt

 

Fotografijos autorius Tone Bjordam