„Fotosalonas Sodų g.“ Benigna Kasparavičiūtė ir Kęstutis Šapoka

2018-03-28

Viskas prasidėjo maždaug 2004‒aisiais nuo to, kad draugai Benignai Kasparavičiūtei ir Kęstučiui Šapokai vis rodydavo nesibaigiančias kelionių nuotraukas, todėl šie irgi nusprendė neatsilikti.

Kadangi tuo metu parodos autoriai negalėjo išvažiuoti kur nors toliau, jie pradėjo fotografuoti savo išvykas po gimtojo Vilniaus miegamuosius rajonus. „Muiline“ jie yra įamžinę vienas kitą prie „įsimintiniausių“ Šeškinės, Karoliniškių ar Justiniškių objektų. Vėliau menininkai ėmė tiesiog fotografuoti savo aplinką ir visokius nuobodžius buities objektus ‒ giminėms dovanotus paveikslus klaikiuose interjeruose, nutriušusią laiptinę, kasdien atvažiuojančią šiukšliavežę, net Dainų šventę per televizorių. Dabar autoriai turi sukaupę jau kelis tūkstančius tokių niekam neįdomių nuotraukų ir, kadangi pažįstami dėl to ėmė jų vengti, būtinai nori visu šituo gėriu pasidalinti su parodos lankytojais.

Benigna Kasparavičiūtė ir Kęstutis Šapoka nuo 2002–ųjų kuria fotografijas, performansus, videofilmus, koliažus, konceptualų meną, tekstus, tapybą. Kartais menininkai dirba duetu tęstiniuose projektuose, kartais kuria individualiai.

 

Parodos atidarymas 2018 m. balandžio 4 d. 18 val.

Paroda veikia 2018/04/05–13, trečiadieniais – penktadieniais 15–19 val. arba susitarus telefonu +37062728274.

Parodą organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

 

Projektų erdvė „Sodų 4“

Sodų g. 4, Vilnius

www.letmekoo.lt/sodu-4