Tomas Martišauskis. Pievų spėlionės

2017-01-05

2017–ieji projektų erdvėje „Sodų 4“ prasideda menininko Tomo Martišauskio paroda „Pievų spėlionės“. Statiška parodos kelionė suteiks galimybę suklupti užkliuvus už informacijos medžiagiškumo ir jos plastikos,
už gigantiškosios nematomybės mikroskopiškumo, erdviškojo telebūvio, vietų bei beprasmybės sutelkties, re–animuotų mitų, materijos. Iliustratyvumas čia tampa pagrindine parodos sąlyga, aplinkybe, prasmine struktūra, o instaliacija atveria daugiaprasmį Prometėjo mito fenomeną, užpildytą įvairiaplane objektų kalba.

…Šviesos priežastingumas yra perdėm svarbus. Monitorių fotonų šauksme slypi vitališkos traukos žavesys. Jo bekompromisis siekis yra būti aklai sekamu. Kelrodė žvaigždė likimo horoskope, kurios seniai jau nebėra, tik likęs jos šviesos pluoštas vis sklinda kaip senas liudijimas. Plačiausias spektras nuo nanometro iki megavato sutilpti pačiam ir savo prasmei sutalpinti. Klajonė tarp žalio–violetinio talpina ir įterpia srautus į duomenų tinklainę per trumpesnį laiką nei akimirksnis. Nuo tamsiosios mėnulio pusės iki Redlėjaus Skoto, nuo google gatvės vagystės, suplanuotos programinės įrangos iki heterotopijų. Nuo atsitiktinių susitikimų iki sandorių Maroko meteoritų rinkoje, nuo binominio būdvardžio iki robotizuoto piešinio, nuo Prometėjiškos šviesos iki Arduino mikrokontrolerio. Nuo mito iki metodo.

Tomas Martišauskis (g. 1977) šiuo metu studijuoja doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje, kur anksčiau yra baigęs skulptūros studijas. Nuo 2000–ųjų aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Atidarymas
2017/01/11 18:00

Paroda veikia
2017/01/12–28
III–V 16:00–20:00, arba susitarus tel. +37062689230

Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Parodos partneris: Vilniaus universiteto Zoologijos muziejus.
Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Objektus parodai skolino Gamtos tyrimų centras.

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius

Lauryno Skeisgielos nuotraukos

 

 

 

screen-shot-2017-01-10-at-16-32-56

Žymos:,