Vidas Simanavičius: paroda KolektyVinis ego

2016-05-12

“Kolektyvinis ego” – disociatyvus menininko asmenybės susidalinimas.
Atidarymas: 2016 gegužės 13 d., 17 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius).
Paroda veiks iki 2016 birželio 23 d, darbo dienomis 8-19 val.

Lietuvos medicinos bibliotekoje mes pristatome unikalią parodą. Tai ne formos ir turinio sintezė, o metafizinė skraistė, apgaubianti ir persmelkianti jautresnio žmogaus sąmonę per besikuriančias disociatyvaus menininko apraiškas.

Šioje parodoje dalyvauja įvairūs mano draugai, meilužiai, priešai ir tarpusavyje besivaržantys konkurentai. Mes džiaugiamės, kad su dauguma pavyko susitarti ir jų noras bendradarbiauti liejosi per kraštus, o kai kuriuos nepaklusniuosius teko priversti panaudojant smurtą, prievarta atimant jų mylimiausius kūrinius, kuriuos jie sąmoningai slėpė ir nenorėjo dalintis ne tik su mažu juos supančių žmonių ratu, bet ir su jumis, mieli meno mylėtojai. Tarp dalyvių pasitaikė tokių, kurie buvo nesukalbami ir tikrai būtų neleidę šiai parodai įvykti. Kai kurie mano draugai sulaukė grasinimų ir gąsdinimų, negalėjau leisti, kad tai tęstųsi, tikrai negalėjau. Visagalis mūsų išganytojas savo anarchistine esme atleis nusidėjėliams, savo kūnu ir krauju nuplaus mūsų suteptas rankas. Kai jie nutilo ir atsipalaidavę raumenys išleido paskutinį sulaikytą pasipriešinimą, tapo panašūs į nejudančius, bejėgius, apsišlapinusius kūdikėlius tarp savo sukurtų bronzinių žaislų. Šie sunkūs, blizgūs darbai ištiestomis rankomis ir pakeltomis kojomis įsiliejo į mūsų bendrą suokalbį. Dabar belieka laukti, kada moksliniais tyrimiais bus įrodyta, kad talentingiausi žmonės sudega taip greitai, kaip krintančios žvaigždės danguje, o jų ištuštėję kūnai pasilieka tarp daugybės kitų bedančių moliuskų giliai jūros dugne.

Ši paroda turi aiškią nuorodą į kolektyvinio „aš” transmonaciją, kuri nurodo postmodernios sąmonės simuliacinį tikrovės praplėtimą. Tokiu būdu pasimato daugiasluosksnis meninių diskursų konfliktiškumas, nekomunikabilumas ir sunkiai suderinamų stilistinių pertrūkių visuma.

Parodos kuratorius: Virdutis Simoka

Dalyviai: Varvidoras Simys, Vildrius Sinušonis, Viržys Sędas, Virholl Simy, Vedras Simūras, Vidiš Simur.

Renginys socialiniame tinkle Facebook

Žymos:, , , , , , , , , ,