Virgis Malčius: Lethargia

2015-06-05

Maloniai kviečiame apsilankyti V. Malčiaus personalinėje parodoje Lethargia, pristatančioje naujausius menininko animacijos darbus bei piešinius įkvėptus rašytojo S. Beckett tekstų.

LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“
Malonioji g. 6, Vilnius

Atidarymas 2015 m. birželio 6 d. 18 val.
Paroda veikia 2015 m. birželio 6‒14 d. trečiadieniais ir šeštadieniais 17‒19 val. arba iš anksto susitarus tel. +37063190615

Letargija (gr. Lethargia- gilus miegas, užmarštis) – liguista, panaši į kietą miegą būsena; apsnūdimas, sustingimas, neveiklumas.

Virgio Malčiaus personalinėje parodoje pristatomi naujausi menininko darbai – animacija bei piešiniai įkvėpti rašytojo S. Beckett tekstų. Pasak menininko „tai puikiai atspindi besvorį plaukimą per neapčiuopiamus nakties ir dienos griuvėsius.“

Lėta juoduma su griuvėsiais tikra prieglauda be garso atsiveria keturios sienos. Kojos vienas luitas rankos prispaustos prie šonų kūnelis tolių akivaizdoje. Niekada tik dingusiame sapne taip greit prabėga ilga valanda. Vienintelis gyvas kūnelis nežengia toliau duobių. Jis žengs tik vieną žingsnį į tolį per griuvėsius su smėliu ant kupros. Nieko tik vien sapnas dieną ir naktį sukurtas iš kitų geresnių dienų naktų. Jis atgaivins laiką vienu žingsniu atkurs tolimas dienas ir naktis.
Beckett, Samuel „Be“, 1969

Virgis Malčius (g. 1980), 2008 metais baigęs Fotografijos ir medijos meno magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, nuolat dalyvauja įvairiuose animacijos bei medijų meno festivaliuose, konkursuose. Kurti kvėpia literatūra ir muzika. Kūryboje netrūksta koliažinės stilistikos bei absurdo motyvų, saviironijos ir siurrealumo.

Menininko internetinė svetainė: virgismalcius.lt

Renginys Facebook: https://www.facebook.com/events/395395960655286/

Paroda dalinai finansuojama Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos Kultūros ministerijos.

Žymos:, , , , , , , ,