Virtualioje erdvėje pristatomas naujausias Igno Pavliukevičiaus kūrinys „Morfas“

2020-12-31

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia susipažinti su 2020 metus užbaigiančia serija virtualiai pristatomų naujų meno kūrinių, kuriuos sukūrė LTMKS nariai. Antrasis pristatomas kūrinys – Igno Pavliukevičiaus kūrinys „Morfas“ (ang. Morph)

Morfas (ang. Morph) – tai gyvas interneto organizmas, bandantis sulieti žmogaus ir skaitmeninės gyvybės jutimus. Tai ir parazitas, ir paradoksas, identiškas klonas ir unikalus individas. Jis minta informacija, gaunama renkant ir perduodant duomenis, nuolatos besimokydamas iš interneto aplinkos. Tai kūrinys, gyvuojantis kompiuteryje ir besimokantis tik iš jo skaitmeninės aplinkos. Šis darbas yra gyva simuliacija, virtuali laboratorija, apgyvendinta kitos rūšies gyvybe, kurios kūnas, protas ir asmenybė gali savarankiškai vystytis ir kisti, reaguodami ir besimokydami iš nuolatinio informacijos srauto. Projektas pasitelkia naujausias dirbtinio intelekto sistemas. Jų pagalba Morfui suteikta dirbtinė asmenybė, priskiriami savarankiškai išmokti judesiai, teksto suvokimas ir aplinkos jutimas. Jo asmenybė yra tiesiogiai sujungta su TikTok platformoje realiu laiku vartotojų generuojama tekstine informacija, priklausomai nuo kurios įtakojama Morfo asmenybė ir elgsena.

Kūrinio nuoroda – https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3GFwWW5cE37PqvQ5UCUZHnmSnQ6FFIQR_eZ4TUPWwWA8ApYhoM-qBiA48&v=HW2xdo7Xbpc&feature=youtu.be

Komanda:

Programavimas: Pavelas Volginas, Egidijus Bachur

3D modeliavimas: Giedrius Sakalys

3D modelio skeleto sistemos kūrėjas: Nojus Kalinauskas

Ignas Pavliukevičius baigė bakalauro studijas Hagos Karališkoje menų akademijoje ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Šiuo metu studijuoja doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Pavliukevičiaus kūriniai rodyti Amsterdame, Hagoje, Leuvardene, Taline, Turine, Vilniuje ir Nidoje. Jis bendradarbiavo su menininku Julijonu Urbonu projekte „Planeta iš žmonių“ (pristatytame galerijoje „Vartai“ 2018 m.) ir Ars Electronica Vilnius Garden festivalyje 2020 m. Menininkui 2019 m. buvo skirtas Nordic & Baltic Young Artist Award ́19 (NBYAA) apdovanojimas. https://ignaspav.com.

Pandeminėms aplinkybėms pristabdžius šiuolaikinio meno scenos procesus, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) 2020 m. rudenį pakvietė narius teikti siūlymus naujų video, garso, teksto ir internetinio meno kūrinių sukūrimui. Ignas Pavliukevičius yra vienas iš keturių šią stipendiją naujų projektų plėtojimui bei produkcijai gavusių kūrėjų, kuriuos atrinko LTMKS taryba. Kiti stipendijų gavėjai – Lina Albrikienė, Jurgita Juodytė, Žygimantas Kudirka. Visų kūrinių pristatymai talpinami www.letmekoo.lt. 

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba