Kultūros komplekse SODAS 2123 prabėgo dar vieni aktyvūs renginių, iniciatyvų ir nuotykių pilni metai

2023-01-04

Ačiū!

Gausiam rezidentų būriui, kūrybine energija, rūpesčiu ir išradingumu formuojančiam SODAS 2123 kūną iš vidaus ir išorės! Taip pat dėkojame už rezidentų organizuotus renginius. Architektūros fondas, OPEROMANIJA, Dizaino fondas, Alt Lab, kino studija Just a moment, animacijos studija Art Shot, Institutio Media, Leidykla Hubris ir Vilniaus filosofų klubas, Kirtimų kultūros centras (su grupėmis Homechestra, Justas Sarapas, Ministry Of Echology, UMIKO Kotori, shishi ir kt.), Garso Generatoriai, animacijos studija Kadrų Skyrius, dirbtuvės RUF CUT, šviesų kūrėjai Light Forms ir Justas Bø, analoginio kino dirbtuvės SPONGE, projektų erdvė Swallow, galerija Atletika, Galerija namuose Trivium, Vilniaus dailės akademija | Fotografijos ir medijos meno katedra studentų studija FAMM, Tema projects su Juste Jonutyte, Film Jam su Jurgiu Matulevičiumi, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga nariai (Vitalij Červiakov, Gabrielė Gervickaitė, Emilija Škarnulytė, Tomas Martišauskis, Brigita Kazlauskaite, Jelena Škulienė, Joana Kairienė, Aušra Griškonytė, Adomas Danusevičius, Monika Lipšic, Arturas Bumšteinas, Gailė Griciūtė, Laima Kreivytė (Coolturistės), Aistė Kisarauskaitė, Žygimantas Kudirka, Jurga Barilaitė, Ingas Pavliukevičius, Kamilė Krasauskaitė, Akvilė Anglickaitė, Milda Zabarauskaitė, Arūnas Gudaitis, Gintarė Minelgaitė (Dr. GoraParazit), Aistė Viršulytė, kiti menininkai ir kūrėjai – Ona Lozuraityte, Petras Išora, Jonas Narbutas (Kabloonak), Goda Jaruseviciute ir Demetrio Castellucci (Unarcheology), Stefanija Jokštytė, Ieva Rojūtė, Aldona Majakovaitė, Marek Voida, Gailė Pranckūnaitė, dizaino studija Ariel Ink, Jurgis Paškevičius, Antanas Gerlika, Adomas Palekas, Vytautas Budzejus, Gintautas Trimakas, Kotryna Butautytė, Anta Marija Antanavičiūtės ir Domas Raibys, Kotryna Gurskaitė ir Kristupas Sabolius, Austėja Platūkytė, Danielius Minkevičius.

Ačiū Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungai ir super-komandai, kurią sudaro Danutė Gambickaitė, Lina Rukeviciute, Vitalija Jasaitė, Gabrielė Voida, Neda Rimaitė, Marina Rudzinskienė, Ona Lozuraityte, Petras Išora, Vytautas Michelkevicius, Ignas Pavliukevicius, Aistė Marija Stankevičiūtė, Stefanija Jokstyte, Vytautas Budzejus, Indrė Liškauskaitė, Benas Trakimas, Aurimas Dumbravas.
Už vizualinį identitetą dėkojame dizaineriui Marek Voida.
Norime pasidžiaugti, kad 2022-aisiais pilnu pajėgumu pradėjo veikti SODAS 2123 tarptautinė meno rezidencijų programa. Vienu metu joje kūrė 2-3 menininkai, iš viso per 2022 m. programoje dalyvavo 21 menininkų iš 14 skirtingų pasaulio šalių.
Džiaugiamės suorganizavę simpoziumą “Erdvės politika” kurio metu renginiai vyko ne tik SODAS 2123, bet ir kitose Vilniaus vietose (Grindos druskų saugykloje, Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje). Renginio metu publikai buvo pristatyti 6 kino seansai, 3 koncertai ir 3 DJ vakarai, diskusijos, dirbtuvės, kūrinių pristatymai, pranešimai, ekskursijos. Ačiū simpoziumo kuratoriams: Martynas Germanavičius, Vilius Balčiūnas, Gabrielė Černiavskaja, filmų programos kuratorei Mantei Valiūnaitei ir muzikinės dalies kuratoriui Benui Trakimui.
2022-aisiais taip pat įvyko 5 jau tradicija tapę OPEN SODAS renginiai, kurių metų SODAS 2123 rezidentai atvėrė savo studijas lankytojams, vyko koncertai ir dj pasirodymai, performansai, ekskursijos, kūrinių pristatymai, dirbtuvės.
Dvi vėjuotas žiemos dienas SODAS 2123 vyko šiltas ir jaukus Sodo žiemos turgelis, už kurį dėkojame organizatorėms Nedai Rimaitei ir Gabrielei Voidai. Taip pat ačiū Dominykui Dauniui už architektūrines konsultacijas, Jurgiui Paškevičiui už pagalbą konstruojant baldus, Gailei Pranckūnaitei už dizainą, o taip pat gausiam dalyvių būriui ir kitiems, atskubėjusiems į pagalbą.
Šiemet įvyko du performatyvių paskaitų ciklo Visu kūnu renginiai: pirmąjame Paul Maheke bei lietuvių kūrėjas Antanas Lučiūnas klausytojus nusivedė į šešėlių erdves, o antrąjame paskaitos žanro ribas tirpdė estų menininkės Kris Lemsalu bei amerikiečių menininko ir muzikos kūrėjo Kyp Malone kūrybos pristatymas. Performatyvių paskaitų ciklo kuratorė: Neringa Černiauskaitė.
Kultūros komplekse visus metus skambėjo muzika – įvyko daug muzikos renginių, tarp jų – Beno Trakimo kuruotas elektroninės muzikos ciklas „Spalvos“.
Ačiū Karolinai Janulevičiūtei už SODAS 2123 GARDEROBĄ – drabužių, kurtų SODAS 2123 bendruomenei, seriją, gimusią rugpjūčio–spalio mėn. menininkei dalyvaujant SODAS 2123 rezidencijų programoje.
Norime pasidžiaugti naujai įsikūrusia FAMM erdve: joje surengta virš 20 dirbtuvių, įgyvendintas edukacinis projektas „Blossom“, organizuotas drauge su SODAS 2123, taip pat surengtos 6 parodos ir dvi filmų peržiūrų programos. Ačiū Nidui Kaniušui, Dagnei Petkevičiūtei ir visai FAMM komandai!
Taip pat džiaugiamės Vilniaus susitikimas 2022: Mokyklos ir sodai“ renginiu, kuriame susitiko Europos menininkų erdvių tinklas (Artist-Run Network Europe, ARNE) ir Baltijos šalių nepriklausomų iniciatyvų tinklas (Independent Initiatives Baltic, IIB). Ačiū kuratorėms: Vaida Stepanovaitė and Lina Rukeviciute.
SODAS 2123 vis save tobulina, tad šiemet aktų salėje įrengtos naujos durys, langai ir akustinės panelės! Be galo džiaugiamės ir dėkojame Vytautui Buzdejui, Rufcut, Gabrielei Voidai, Mykolui Piekurui ir Bernadetai.
Ačiū galerijoms: Atletika, Swallow, FAMM ir Archfondui už SODAS 2123 organizuotas parodas, kurių buvo daug!
Ačiū SODAS 2123 veiklas finansavusiems, parėmusiems ir palaikiusiems: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Vokietijos federalinės užsienio reikalų ministerijos kultūros ir švietimo stabilizavimo fondas 2022 ir Goethe’s institutas, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa, Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ bei Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programa „Kultūra“, Vyriausybės kanceliarija ir VšĮ “Go Vilnius”, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir 15min.lt už platformą dalintis savo veiklomis.
Dar kartą tariame šimtus ačiū visiems ir tiems, kurių galbūt nepaminėjome. Kviečiame užsukti 2023-aisiais!
Nuotrauka – Bon Alog.