Sutartys kūryboje: kaip nepasiklysti sutarties tekste?

2023-12-21

Gruodžio 28 d. 11 val. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) kviečia į seminarą su asociacijos LATGA teisės skyriaus vadove Radvile Bieliauskiene.

Turbūt kiekvienam iš mūsų ne kartą teko pasirašyti sutartį jos neperskaičius. Ar tai būtų kūrinio pardavimo, ar paslaugų sutartis, bet kokiu atveju neatidžiai perskaityta sutartis gali turėti lemiamos reikšmės tolimesnei kūrėjo veiklai. Šio seminaro tikslas – paskatinti vizualaus meno kūrėjus atidžiau skaityti sutartis, suteikti jiems žinių į ką būtina atkreipti dėmesį, paskatinti ir padrąsinti sutarties sąlygas derinti su užsakovais ir nebijoti jiems užduoti klausimų. Seminarą ves asociacijos LATGA teisės skyriaus vadovė Radvilė Bieliauskienė.
Radvilė Bieliauskienė yra baigusi intelektinės nuosavybės teisės magistro studijas, autorių teisių srityje dirba jau daugiau nei 15 metų, teikia teisines konsultacijas autoriams ir kūrinių naudotojams dėl autorinių sutarčių ar kūrinių panaudojimo sąlygų, konsultuoja autorius dėl neteisėto jų kūrinių panaudojimo atvejų, dalyvauja įvairiose darbo grupėse, sprendžiančiose aktualius autorių teisių klausimus. Pastaruosius keletą metų dažnai veda seminarus autorių teisių bei autorių teisių kolektyvinio administravimo temomis įvairioms tikslinėms auditorijoms: autoriams, studentams, bibliotekų sektoriui, įvairių sričių mokslo bei verslo atstovams.
Asociacija LATGA yra ne pelno siekianti nevalstybinė organizacija, kolektyviai administruojanti įvairių sričių autorių – muzikos, literatūros, audiovizualinių, vizualiųjų ir dramos kūrinių autorių teises, renkanti ir paskirstanti autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą. Taip pat ši organizacija koordinuoja asociacijos narių veiklą, užtikrina kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkerta kelią autorių teisių pažeidimams, finansuoja meno ir kultūros projektus, aktyviai edukuoja visuomenę autorių teisių srityje.
Renginys virtualus ir nemokamas.
Organizatoriai: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos fotomenininkų sąjunga.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba