Gambickaitė Danutė

Menotyrininkas apie:

Danutė Gambickaitė – menotyrininkė, meno kritikė, rašytoja, kuravusi keliasdešimt įvairaus pobūdžio kultūros renginių, parodų, filmų peržiūrų, rezidencijų programų ir parengusi per 100 publikacijų dailės ir šiuolaikinio meno temomis kultūrinėje spaudoje („Dailė“, „7 meno dienos“, „artnews.lt“, „echogonewrong.com“ ir kt.), parodų kataloguose bei kituose leidiniuose Lietuvoje ir kitose šalyse.

Gambickaitės veikla pirmiausia nukreipta į kuratorystę,  kuriai svarbūs aktyvaus kritinio žvilgsnio bei šiuolaikinio meno lauko procesų nagrinėjimo principai, tad šiuo požiūriu jos menotyrinė veikla ir asmeninis indėlis į teorinį meno diskurso vystymą yra tolygiai svarbus realizuojant projektus. Šį autorės veiklos daugiasluoksniškumą atspindi ir jos sudaryti leidiniai – 2015 m. išleista knyga „Kūrybinės partnerystės. Gyventi ir mokytis kaip kūrėjui“ bei vėlyviausia – 2020 m. jos interesų lauką vainikavusi knyga „Choreografija: meno rašymas šiuolaikinėje dailės kritikoje“, pristatanti meno rašymo reiškinį, termino reikšmę, jo kismą Lietuvos šiuolaikinės dailės kontekste. 

Menotyrininkei kuratorinėje veikloje svarbus grupinis kuravimas ir rašymas, sąmoningai plėtojamas nuo pat jos veiklos pradžios. Jos ryškiausios surengtos parodos: „Nebaigti reikalai“, „TT“, „Žilvitis“, „Gegužės 7“, kurių bendras vardiklis – siekis atspindėti dabarties aktualijas ir didelė įtraukiamų autorių įvairovė. Šiuo metu Gambickaitė yra LTMKS pirmininkė, viena iš kultūros komplekso „SODAS 2123“ iniciatorių  bei galerijos „Atletika“ kuratorė. 

Karolina Sadlauskaitė