projektai

LTMKS erdvės „Atletika“ („Sodų 4“, „Malonioji 6“)

Iki pat 2014 m. LTMKS veikė kaip virtuali organizacija (be patalpų) ir vykdydavo renginius „Kablyje“, kareivinėse Šiaurės miestelyje, ŠMC, „Fluxus ministerijoje“, viešose erdvėse Vilniuje ir kituose miestuose. 2014-2015 m. LTMKS kuravo galeriją-projektų erdvę „Malonioji 6“, o 2016 m. įkūrė kitą projektų erdvę „Sodų 4“, veikusią iki 2019 m. sausio.

2019–ųjų rugsėjį LTMKS atidarė galeriją „Atletika“. Įsikūrusi kultūros komplekse „SODAS 2123“, ši šiuolaikinio meno erdvė pristato kylančius ir pripažintus Lietuvos ir užsienio menininkus. „Atletikos“ parodų programa atvira eksperimentavimui, naujų procesų mene paieškoms bei įvairiakryptėms idėjoms. Galerija veikia parodų metu.

https://www.atletikaprojects.lt

https://www.letmekoo.lt/atletika/

https://www.facebook.com/atletikagalerija/

https://www.instagram.com/atletika_gallery/

„Sodų 4“

„Malonioji 6“

 

Kultūros kompleksas „SODAS 2123“

Kultūros kompleksas „SODAS 2123“ – tai bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti erdvė. Joje buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. „SODAS 2123“ patalpose ruošiamos įvairių meno sričių dirbtuvės ir įranga, o kiekvienas komplekso rezidentas bus atviras dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei. Komplekso operatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

https://www.facebook.com/SODAS-2123-100143728021917/

https://www.letmekoo.lt/category/sodas2123/

https://sodas2123.lt

 

Vilniaus galerijų savaitgalis

Tai renginys, kasmet suburiantis keliasdešimt šiuolaikinio meno galerijų, kurios atsiveria pirmąjį rugsėjo savaitgalį su naujomis parodomis ir projektais po vasaros atostogų. Vyksta nuo 2016 metų. 2018 metais renginyje apsilankė 10.000 vilniečių ir miesto svečių.

https://vilniausgalerijusavaitgalis.lt

https://www.facebook.com/VilniausGalerijuSavaitgalis/

 

Rezidencijos

Nuo 2020–ųjų kultūros komplekse „SODAS 2123“ veikia rezidencijų programa. Tai vienintelė nuolat veikianti tokia programa miesto centre. Atvykę rezidentai kuria „SODAS 2123“ komplekse, taip turėdami galimybę  tiesiogiai įsitraukti į Lietuvos kultūros lauke vykstančius veiksmus ir procesus.

2013–2019 LTMKS organizuotos rezidencijų serijos:

2019: Vieno menininko Justin Tyler Tate rezidencija „SODAS 2123“

2017: Mini rezidencijų serija su prisistatymais projektų erdvėje „Sodu 4“

2016: Mini rezidencijų serija su prisistatymais projektų erdvėje „Sodu 4“

2015: Grupės „Gruppe Uno Wien“ rezidencija „į(si)kurti“

2014: Migruojančios meno akademijos (kartu su Vilniaus dailės akademija)

Mini rezidencijos menininkams, darantiems keistus dalykus su elektra

2013: Migruojančios meno akademijos (kartu su Vilniaus dailės akademija)

 

„Alt lab“ – nedisciplininių tyrimų laboratorija 

Nedisciplininių tyrimų laboratoriją „Alt lab“ 2019 m. pabaigoje įkūrė ir kuruoja VŠĮ „Institutio media“ ir menininkas bei kuratorius Mindaugas Gapševičius. Ši laboratorija skirta meniniams-moksliniams tyrimams ir tarpdisciplininių projektų įgyvendinimui. „Alt lab“ tyrimais gilinamasi į tokias sritis kaip aštrėjantis aplinkos pokyčių vertinimas, antropocenas, meninės praktikos, moksliniai eksperimentai ir kasdieniai įpročiai mūsų virtuvėse. Kūrėjai laboratorijoje dalijasi savo žiniomis, de-mistifikuoja mokslinius eksperimentus ir rafinuotus meninius mitus.

http://www.o-o.lt/alt-lab/

 

LTMKS radijas

LTMKS radijas – garso meno platforma, inicijuojanti kūrybinius procesus bei klausymosi seansus. Radijo programa skirta eksperimentams, neatrastoms garso patirtims bei asmeninėms audio klajonėms. Projekto tikslas – tyrinėti garso meno apraiškas, burti menininkų bendruomenę Lietuvoje ir internete, skatinti garso meno formų tyrinėjimą, kūrinių sukūrimą ir sklaidą.

https://radio.letmekoo.lt

 

Tarpdisciplininio meno viešas archyvas www.letmefix.lt

2013 m. LTMKS pradėjo projektą „Viešai prieinama Lietuvos videokūrinių, performansų ir garso meno internetinė biblioteka nuo 1987″ ir jį nuolat papildo.

 

LTMKS žurnalas „Leisk man kukuoti“

Nuo 2015 m. iki 2018 m. LTMKS tinklapyje buvo vykdomas projektas – interneto žurnalas „Leisk man kukuoti“. Kartą per savaitę jame publikuojami eksperimentiniai vaizdo, garso ir teksto reportažai ir pokalbiai iš Lietuvos tarpdisciplininio meno parodų, festivalių ir kt. Kartą per metus leidžiami riboto tiražo popieriniai kuruoti žurnalo zinai. Redaktorė Karolina Rybačiauskaitė, leidinys https://www.letmekoo.lt/category/zurnalas/

 

Išleistos knygos ir leidiniai

Audrius Novickas „Hiperkilpos = Hyperloops“ (2019)

Projektų erdvė „Sodų 4“ (2019), sud. Gabrielė Radzevičiūtė, Lina Rukevičiūtė

Postdisciplininis leksikonas (2018), sud. Vytautas Michelkevičius

Malonioji 6: projektų erdvė / project space (2015)

(In)dependent Contemporary Art Histories: Artist-run Initiatives in Lithuania 1987-2011 / (Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos:savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1987 – 2011 m. (2011)

(In)dependent Contemporary Art Histories. 2nd volume / (Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos (II tomas) (2014)

https://artbooks.lt/produktas/nepriklausomo-siuolaikinio-meno-istorijos-ii-tomas/

(In)dependent Contemporary Art Histories. Artist-run Initiatives in Lithuania 1980–2022, 3rd volume/(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos: savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1980–2022 m. (III tomas)

https://artbooks.lt/produktas/nepriklausomo-siuolaikinio-meno-istorijos-savivaldos-ir-iniciatyvos-lietuvoje-1980-2022-m-iii-tomas-independent-contemporary-art-histories-artist-run-initiatives-in-lithuania-1980/

„Viena idėja“ Ernestas Parulskis. „Examining the void“/„Tuštumos ekspertizė“
https://artbooks.lt/produktas/tustumos-ekspertize/

„Viena idėja“ Gintaras Makarevičius. „Breath of Silence“/ „Tylos alsavimas“
https://artbooks.lt/produktas/tylos-alsavimas/

„Viena idėja“ Milda Laužikaitė. „Daydreaming“/ „Plevenimas“
https://artbooks.lt/produktas/plevenimas/

„Viena idėja“ Laura Garbštienė. „I’m abark beetle“/ „Aš kirvarpa“
https://artbooks.lt/produktas/as-kirvarpa/