Narkus Robertas

Menotyrininkė apie…

Požiūris

Kiekviena situacija šiuolaikiniame gyvenime reiškia tam tikrą potencialą, ir ji tam tikra prasme gali būti suvokiama kaip .gif paveiksliukas. Vietoj statiško vaizdo .gif juda ir kinta. Savo praktikoje Robertas Narkus po didinamuoju stiklu priartina iš pažiūros įprastines situacijas ir pakeičia jose nedidelį elementą.

Šansas

Šansas, arba tikimybė, atsiranda tada, kai žaidžiame. O mes visuomet žaidžiame, norime to ar nenorime. Narkus izoliuoja žaidimą kaip šanso vadybą. Jam svarbiausia taisyklė ta, kad „nėra jokių taisyklių“. Tačiau taisyklė „be taisyklių“ pastato mus į paradoksalią situaciją – ji taikoma visoms be išimties situacijoms ir taip tarsi tampa autoritariniu kontroliuojančiu režimu. Kita vertus, tokia taisyklė labai tiksliai atspindi dabartinę situaciją, kai viskas nuolatos keičiasi.

Su „jokių taisyklių“ taisykle Narkus siūlo mums naršyti po vadinamąją liquid modernity (liet. „nepastovi modernybė“) erdvę, kurioje galime kalbėti apie objektus ar procesus kaip potencialių galimybių sumas. Nors bet koks nukrypimas nuo nustatytų normų dažnai sukelia nerimą, Narkus pasiūlytų elgtis taip, tarsi nieko nebūtų atsitikę. Jis tiesiog siūlo „atsilošti, atsipalaiduoti ir klausytis muzikos“.

Justė Kostikovaitė

Asmeninė svetainė