Nemčenko Marija

Marijos Nemčenko praktika yra susijusi su „Rytų Europietiškumo” tyrinėjimu, tai yra fragmentišku šio jau geopolitiškai pasikeitusio regiono supratimu ir jo istorinių, socialinių, politinių ir aplinkos ryšių su likusiu pasauliu. Šioje Marijos Rytų Europos futurizmo eklektikoje dažnai atsiskleidžia apmąstymai apie migraciją ir tapatybės politiką. Savo darbuose menininkė užmezga ryšius, bando perduoti ir įgyti žinių iš už tradicinių žinių perdavimo rėmų. Mokymasis iš paukščių, augalų ir paskalų turguje jos praktikoje sukuria tarytum fikcinį pasaulį, kuris kartais gali daugiau atskleisti apie mūsų kasdienę realybę, negu tiesioginis žvilgsnis į ją.

Marija įgavo skulptūros bakalauro laipsnį University of Arts London 2013 metais ir vizualiųjų menų magistro laipsnį Glasgow School of Art 2016 metais. Ji yra BRUT Collective bendraįkūrėja.

In the Eyes of LISA (Lietuviai Škotijoje). Kamera: Matthew Arthur Williams ir Marija Nemčenko; Garsas: Jokūbas Čižikas; Asistuoja filmavimo aikštelėje: Gintarė Venzlauskaitė ir Indrė Šimkutė. „Sudie Eliza“ dainos titrai: Rondo, muzika Aleksandras Ivanovas, žodžiai – G.Patackas (1996). Mano vaizdo kreditai: Bedlay Colliery ir kokso krosnys. (apie 1927 m.), Šiaurės Lanarkšyro archyvas.

Nuotraukos autorius – Callum Leo Hughes. Dokumentacija iš “IVANKA CHAI” 2018, Berlin Project Space Festival.

Asmeninė svetainė

www.brutcollective.com