Trumpis Dainius

Meniniuose tyrimuose analizuoju ribinės tikrovės būsenas, įvairių pojūčių pasikartojimus, gamtos ir tuštumos priešpriešas žmogaus valdomame objektų chaose, vaizdinės atminties nuotrupas mūsų sąmonėje.

Dažnai atsigręžiu ir remiuosi į vaikystės prisiminimus, skirtingus kultūrinius ir geografinius kontekstus, patirtus įvairiose kelionėse. Vis dar branginu nuo vaikystės likusią jausminę būseną, kurioje pavyko susikurti įsivaizduojamą vietą didelėje mįslingoje struktūroje.

Mane, kaip menininką, domina tiek fizinės, tiek psichologinės reakcijos į formą, erdvę ir paviršių. Kūrybinėje praktikoje ieškau neapibrėžtų ribų tarp medžiagų, matmenų, „aukštojo ir „žemojo meno. Dažnai iš bet kokių tuo metu prieinamųmedžiagų kuriu laikinus reiškinius/kūrinius, svyruoju tarp kelių kraštutinumų – organikos ir nenatūralumo, dviejų ir trijųdimensijų, statiško ir dinamiško, šviesos ir šešėlio.

Mano kūrybos laukas – tai skulptūros, tapybos, instaliacijų ir ready-made susitikimo taškas. Tai improvizuotas procesas, kažkas išskirtinai intuityvaus. Įvairūs daiktai ir objektai, tartum, duoda raktus atrakinti bei suaktyvinti meno kūrinius. Kartais idėja neatsiranda a priori, būtent tyrimo ir kūrybos procesas sukonfigūruoja idėją.

– Dainius Trumpis

Ribinės tikrovės būsena

Ir visa tai žolė apgaubs

Tin

Ėjimas atbulomis

Asmeninė svetainė