„Žodynas laukiniams liežuviams“: performatyvūs skaitymai ir leidinio pristatymas su Valerie Tee Lee ir Emma Bang

2023-07-26

2023 m. liepos 29 d. 16 val. kviečiame klausytis performatyvių skaitymų galerijoje „Atletika“, kurie rengiami parodos „Žodynas laukiniams liežuviams“ leidinio pristatymo ir parodos uždarymo proga. Leidinį pristatys ir jo ištraukas skaitys autorės Valerie Tee Lee ir Emma Bang.

Menininkės įdėmiai klausosi, leisdamos žodžiams nutekėti, įsiskverbti ir persirašyti, kartu lopydamos ribas ir su jomis žaisdamos. Šioje transformatyvioje kelionėje susipina spekuliatyvioji fantastika ir poezija, apglėbiančios rūgščius ir aštrius Medūzos, Katlos ir Masako liežuvius. Pasitelkdamos meninę raišką, jos stengiasi perrašyti pačią žodyno esmę, užfiksuodamos transformuojančią į monstriškumą pasineriančių moterų figūrų prigimtį.

Drauge menininkės sukūrė siuvimo, gaminimo ir (per)rašymo procesą kaip alternatyvų (įkūnytų) žinių kūrimo bei feministinės pedagogikos mokymosi (ar veikiau atsimokymo) būdą. Šioje parodoje pirmąsyk pristatomos Valerie Tee Lee ir Emmos Bang kaip dueto kūrybinės praktikos po to, kai 2021 m. jiedvi susipažino Lietuvoje, dalyvaudamos 9-ojoje „Rupert“ alternatyvios edukacijos rezidencijos programoje. Nuo to laiko užsimezgė užburiantis dialogas ir daugiasluoksnė minčių sampyna.

Valerie Tee Lee (g. 1995 m., KR/BE) – menininkė, dirbanti performanso meno, tekstų ir bendruomeninių (globos) praktikų srityse. Įkvėpta feministinės pedagogikos, savo tyrimais grįstoje performanso ir instaliacijos praktikoje ji tyrinėja situacinį ir įkūnytą žinių kūrimą, stiprindama subalternatyvius balsus bei nutylėtus naratyvus. V. T. Lee yra dalyvavusi keliose rezidencijose ir surengusi parodas įvairiose meno institucijose, įskaitant „Rupert“ (LT), „Podium“ (NO), „M4 gastatelier“ (NL), „P////AKT“ (NL) ir „Sim“ (IS). Bakalauro laipsnį „Gerrit Rietveld Academie“ (Amsterdamas) įgijusi menininkė šiuo metu gyvena Briuselyje.

Emma Bang (g. 1989 m., DK/UK) – danų kilmės menininkė, dirbanti su rankomis dažytais audiniais, naratyvine poezija ir minkštomis skulptūromis. Jos kūriniai susiję su kasdienybės poetika ir skirtumų tarp savęs bei kito kvestionavimu per lėtą išjautimą ir gilų įsiklausymą, siekiant susigrąžinti įkūnytą žinojimą. 2019 m. E. Bang baigė vaizduojamojo meno magistrantūros studijas Londono karališkajame meno koledže, o šiuo metu dalyvauja dvejų metų trukmės „Fabrikken for Kunst and Design“ studijų programoje. Menininkės darbai buvo pristatyti tokiose galerijose ir meno institucijose kaip „Rupert“ (LT), „Podium“ (NO), „Lewisham Art House“ (UK), „Galeri Golsa“ (NO), „Galleri Tom Christoffersen“ (DK), „Robert Burt Gallery“ (UK) ir daugelyje kitų.Renginio data: 2023 m. liepos 29 d. 16 val.

 

Skaitymai vyks anglų kalba. Įėjimas nemokamas, be registracijos.

Paroda „Žodynas laukiniams liežuviams“ galerijoje veikia iki liepos 29 d. trečiadieniais – penktadieniais 16–19 val.,

šeštadieniais 13–17 val.

Adresas: Vitebsko g. 21, Vilnius.

Leidėjas ir renginio organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Grafinis dizainas Monika Janulevičiūtė

Vertimas Lina Rukevičiūtė, Aistis Žekevičius

Kalbos redaktorės Eglė Navickaitė, Kristina Pilitauskienė

Spauda Ariel Ink

Tiražas 70

 

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Parodą finansuoja Danijos menų fondas. Pagrindinis informacinis partneris – 15min.