„Kaip aš galiu sukurti edukacinę veiklą? Kūrybiško mokymosi pradmenys”
2023-10-25
Asociacija „Kūrybinės jungtys” kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) kviečia sąjungos narius dalyvauti mokymuose „Kaip aš galiu sukurti edukacinę veiklą? Kūrybiško mokymosi pradmenys”, kurių metu bus aptariamos edukacinės veiklos susikūrimo galimybės, teikiamos konsultacijos norintiems pradėti savo edukacinę veiklą.
Dviejų susitikimų metu:
– gilinsimės į kūrybingumą kaip kompetenciją ir į kūrybiško mokymosi principus;
– mokysimės kurti edukacinį procesą, kuris jungia konkrečias kūrybos formas ir kompetencijas bei atliepia dalyvių poreikius;
– bandysime įvardyti, kokias mokymosi galimybes galime pasiūlyti kitiems.
Mokymus ves Eglė Nedzinskaitė ir Rūta Jakutė – asociacijos „Kūrybinės jungtys“ fasilitatorės.
Asociacija „Kūrybinės jungtys“ – bendruomenė, vienijanti apie 100 įvairių kūrybinių profesijų atstovų, inicijuojanti kūrybines partnerystes su ugdymo ir kultūros organizacijomis. Vienas pagrindinių organizacijos siekių – įgalinti įvairių sričių kūrybos profesionalus aktyviai veikti edukaciniuose kontekstuose.
Eglė Nedzinskaitė – Nacionalinės dailės galerijos edukacinių programų kuratorė, edukatorė (nuo 2009m.). Įgyvendina edukacines veiklas su įvairaus amžiaus ir poreikių auditorijomis. “Kūrybinių jungčių” projektuose kaip kurianti praktikė dalyvauja nuo 2019 m. Fasilitavo “Mokytojų klubus” (programa “Tyrinėjimo menas”), bendruomenes (projektas “Radinys”, kartu su Vilniaus universitetu; programa “Dialogų bendruomenės”). Edukacinėse ir fasilitavimo veiklose Eglė naudoja vizualaus meno tyrinėjimą kaip iššūkių sprendimo būdą. Yra baigusi Vizualaus mąstymo strategijų mokymus ir veda pokalbius šiuo metodu suaugusiems ir demenciją turintiems žmonėms.
Rūta Jakutė – kūrybiško mokymosi fasilitatorė ir internetinių svetainių dizainerė. Nuo 2021 m. dirba su asociacija „Kūrybinės jungtys“ kaip fasilitatorė. Mokymuose Rūta naudoja tiek struktūriškus metodus tokius kaip dizaino mąstysena, tiek ir vaizduotę bei kūną įtraukiančius įrankius tokius kaip daiktai, storytelling’as bei žaidimais paremtas patyrimas. Taip pat veda virtualius mokymus (
www.softpunchi.com) bei yra tarptautinės kūrėjų bendruomenės Design Science Studio narė. Prieš tai Rūta dešimt metų gyveno Airijoje, kur dirbo su edukacinių technologijų startuoliais bei vedė dizaino sprinto mokymus bendruomenėmis apie tai, kaip globalias problemas paversti vietiniais sprendimais įtraukiant įvairių auditorijų atstovus.
Susitikimai vyks lapkričio 6 ir 23 dienomis, 12 – 15 val., kultūros komplekso SODAS 2123 aktų salėje.
Vietų skaičius ribotas, pirmenybė teikiama LTMKS nariams, tačiau kviečiame registruotis ir kitus kūrėjus.
Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kartu su asociacija „Kūrybinės jungtys”.
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.