Greta Eimulytė ir Saskia Fischer – LTMKS narės gruodžio mėnesį DIRBANČIOS LTMKS STUDIJOJE KULTŪROS KOMPLEKSE SODAS 2123

2023-12-08

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kasmet suteikia studiją nariams kultūros komplekse SODAS 2123 vykdyti kūrybinei veiklai, vystyti projektus. 2023-ųjų gruodžio mėnesį menininkės Greta Eimulytė ir Saskia Fischer naudojasi LTMKS kūrybine studija kultūros komplekse SODAS 2123.

Vieną iš studijų šių metų gruodį naudoja menininkė Greta Eimulytė. Pastaruoju metu svarstydama apie alternatyvius būdus sugyventi mieste ir tokį būvį įgalinančias struktūras ji gilinasi į Jane Jacobs ir Samuel R. Delany aprašytą kontakto idėją. Dirbdama studijoje menininkė ieško vizualinės prieigos prie medžiagos ir naujų požiūrio šia tema taškų. Minėti kūrybiniai darbai yra pasiruošimas sausio mėnesį prasidėsiančiai rezidencijai.

Greta Eimulytė – jaunosios kartos menininkė, kurios kūrybinė išraiška varijuoja tarp piešinio, rašymo, skulptūros, video ir garsinių instaliacijų. Kūriniuose reflektuojama menininkės aplinka, tematiškai nagrinėjami miesto ir žmogaus kūno ryšiai, urbanistika, architektūra bei šiose terpėse besivystantys socialiniai modeliai ir tarpusavio santykiai.

Menininkė baigė bakalauro studijas Skulptūros katedroje, Vilniaus dailės akademijoje. Studijų metu taip pat stažavosi Miuncheno vizualiųjų menų akademijoje (AdBK München), profesoriaus Olaf Nicolai klasėje. Būsima tarptautinės rezidencijos De Ateliers dalyvė Amsterdame. Menininkės darbai buvo pristatyti parodose Lietuvoje bei užsienyje, tarp jų – Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, „Lothringer 13 Halle” Miunchene, galerijoje „Atletika”, parodų salėse „Titanikas”, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir kitur. ^ių metų pradžioje kartu su Indre Urbelyte kuravo grupinę parodą „Orų prognozės”.

Kitoje studijoje – menininkė Saskia Fischer.

“Ieškojau būdų, kaip užmegzti ryšį su naujaisiais namais. Kadangi esu užsienietė menininkė, gyvenanti ir dirbanti Lietuvoje, prireikė laiko atrasti, kaip prasmingai įtraukti savo praktiką į vietos kontekstą. Noriu daugiau sužinoti apie tarpukario Vilnių, jo architektūrą ir jos reikšmę Art Deco, kuriame slypi specifinis neįgyvendintas pažadas, susijęs su mano kultūrine kilme: socialinis ir seksualinis išsilaisvinimas 1920-aisiais. Šiuos tyrimus tęsiu, susiedama juos su šiuolaikinėmis moterų ir queer kūnų vizijomis miesto erdvėje ir nauju kraštovaizdžio įrėminimu.”
Menininkės tarpdisciplininei praktikai būdingi meniniai tyrimai, susiję su queer-feministiniais diskursais, architektūros teorija ir binarinės gamtos sampratos kvestionavimu. Saskia studijavo vaizduojamąjį meną Londono Goldsmito universitete (2018 m.), fotografiją Folkvango menų universitete Esene (2015 m.), lankė stiklo meno ir skulptūros bei instaliacijos kursus Estijos menų akademijoje (2014 m.).

Kultūros kompleksas SODAS 2123 – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos įkurta bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti erdvė, kurioje buriasi per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Pagrindinis informacinis partneris – 15 min.