Simono Nekrošiaus paroda „Paraobjektai”

2021-06-30

Simono Nekrošiaus paroda: “Paraobjektai”

“para… [gr. para — prie, šalia, nuo], pirmoji sudurtinių žodžių dalis, rodanti jų buvimą šalia ko nors, nukrypimą nuo ko nors, kokį nors sutrikimą.”

Paraobjektai, tai fantazijos ir interpretacijų išraiška. Įgalinta autoriaus, kaip individualūs, asociatyvūs dariniais kuriantys tam tikra naratyvą tarp normalumo ir nesąmonės, realybės ir absurdo.

 

“Nesąmonė” dažnai visuomenėje priimta kaip atmetimo reakcija apibrėžianti suvokimo ribas. Tačiau autorius į tai žvelgia kaip į galimybę tyrinėti situacijas ir objektus. Suteikdamas erdvės iracionaliam, jusliniam pažinimui. Ekspozicijoje atpažįstami daiktai perteikia neišgalvotą, tačiau aplinkybių padiktuotą scenarijų. Neatmesti, o perdirbti ir kurti naujas reikšmes. Taip autorius suteikia naują požiūrio kampą ir kuria pasirinktų objektų transformacijas paremtas vaizduotės.

Simonas Nekrošius – garso menininkas, eksperimentatorius. Nuo 2016 metų Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Kūrėjas aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno, eksperimentinės muzikos ir garso meno lauke. Kuriantis, konstruojantis garso objektus, skulptūras ir juos įgalinantis savo garso performansuose. Turintis savitą kūrybos braižą. Ieškantis netradicinių garso išgavimo formų. Būdingi „DIY“ ir „Ready-made“ veiklos principai. Daug dėmesio skiriantis procesualumui, intuicijai, eksperimentams ir improvizacijai. Nuo 2015 metų nepriklausomos iniciatyvos, “pasidaryk-pats” meno projektų erdvės „Studium P“ vienas iš įkūrėjų ir veiklos vykdytojų.

Atidarymo koncertas:
07.01 20:00
Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (Fleita)
Simonas Nekrošius (savadarbiai instrumentai)
Paroda veiks: 2021 07 01 – 07 17
Galerija “MORKA”, Pylimo g. 21B. Vilnius.
Parodą iš dalies finansuoja: Lietuvos Kultūros Taryba
Užsklandos nuotraukos autorė: Ieva Tarejeva