MEDIARAMŲ ekspozicijoje Atletikoje dalyvauja Vilma Šileikienė, Vygandas Šimbelis, Inga Raubaitė

2023-02-27

Kovo 3 d. 18:00 kviečiame į MEDIARAMŲ ekspozicijos ir projekto „Trys judančio vaizdo dešimtmečiai: 1996—2023 m. videokūrinių rinktinių retrospektyva“ atidarymą galerijoje „Atletika” ir FAMM erdvėje „Entity“ kultūros komplekse „SODAS 2123“!
Atidarymo metu vyks Vygando Šimbelio (Das Vegas) ir Vytauto Juozėno kolaboracinis audiovizualinis projektas „RGB Poetics“.
Paroda galerijoje “Atletika” veikia 2023/03/04 – 25,
III-V 16:00-19:00,
VI 13:00-17:00.
Adresas Vitebsko g. 21, VilniusKitos MEDIARAMŲ ekspozicijos veikia VDA parodų salėse „Titanikas“. MEDIARAMŲ paroda ir renginiai vyks iki kovo 25 d.

MEDIARAMOS — tai per kelias erdves nusidriekusios vaizdų, garsų, objektų, žodžių, judesių panoramos, kuriomis bandoma aprėpti ir aktualizuoti jau ketvirtį amžiaus VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedroje kuriamą aparatinių medijų meną. Meno kūrinių paroda — projekto ašis, apie kurią sukasi ir kurią supa kiti renginiai ir įvykiai: performansai, paskaitos, skaitymai, klausymai, kūrybinės-edukacinės dirbtuvės, judančio vaizdo rinktinių retrospektyva, mokslinis-praktinis simpoziumas ir menininkų prisistatymai (artist talk).

MEDIARAMŲ retrospektyvinėje ekspozicijoje galerijoje „Atletika“ ir VDA parodų salės „Titanikas“ II aukšte atidengiama tik nedidelė praėjusio laiko peizažo dalis. Ankstyviausių radinių trapūs, pažeidžiami analoginiai „kūnai“, priklausomi nuo fizinių laikmenų, bei vėlyvesnių nedylantys skaitmeniniai paviršiai nurodo į medijų prigimtį ir nepaliaujamas technologines transformacijas, kurios įtakoja aparatinių medijų meną ir tikrovę. Šį kontekstą papildo kūriniai, susiję su institucinės (savi)refleksijos, vietos, subjekto ir aplinkybių klausimais.
Naujausių kūrinių ekspozicija VDA parodų salės „Titanikas“ I aukšte atveria peizažą, kuriame galima nujausti ateitį. Šioje neapibrėžtos galios teritorijoje tarpsta amorfiški, fluidiški, nestabilių paviršių skaitmeniniai „kūnai“, nurodantys į tai, kad klausimai apie dominavimą ir technologinių medijų įtaką mūsų gyvenimams ir aplinkai galimai dar neišsemti.

Monikos Kalinauskaitės tekstas apie MEDIARAMŲ parodą:
tinyurl.com/mediaramos

MEDIARAMŲ projekto kuratorė: Irma Stanaitytė-Bazienė
Ekspozicijos „Atletikoje” kuratorės: Irma Stanaitytė-Bazienė, Laura Stasiulytė Gudaitė
Renginių programos FAMM erdvėje „Entity“ kuratoriai: Viktorija Balkutė, Dovydas Černiauskas, Natalija Lokcikaitė, Julija Kuprijaškinaitė
Paroda organizuojama kartu su: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Projekto vizualinio identiteto kūrėjas: Dovydas Černiauskas
Menininkai šiuolaikinio meno erdvėje „Atletika“: Ramunė Bartusevičiūtė, Dainius Gasparavičius, Rudolfas Levulis, Aurelija Maknytė, Matas Petkūnas, Inga Raubaitė, Vilma Šileikienė, Vygandas Šimbelis (Das Vegas); projekto „Trys judančio vaizdo dešimtmečiai: 1996—2023 m. videokūrinių rinktinių retrospektyva“ videodarbų autoriai
Judančio vaizdo rinktinių retrospektyvos kuratorė: Irma Stanaitytė-Bazienė
Judančio vaizdo rinktinių sudarytojai: Arturas Bukauskas, Eglė Davidavičė, Jurij Dobriakov, Audrius Mickevičius, Gerda Paliušytė, Irma Stanaitytė-Bazienė, Gintaras Šeputis, Gintarė Valevičiūtė-Brazauskienė, Margarita Valionytė, Sonata Žalneravičiūtė
Projekto organizatorius: VDA Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedra
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
LTMKS veiklas finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pagrindinis informacinis partneris 15min.