𝕃𝕋𝕄𝕂𝕊 ℙ𝕣𝕚𝕟𝕥: „Kaip veikia printų spaudos iniciatyvos?“

2023-12-06

Gruodžio 16 d., šeštadienį, 13 val. „Hungry eyes“ xmas pop-up metu, kultūros komplekso SODAS 2123 projektų erdvėje vyks antroji 𝕃𝕋𝕄𝕂𝕊 ℙ𝕣𝕚𝕟𝕥 organizuojama diskusija „Kaip veikia printų spaudos iniciatyvos?“

Diskusija „Kaip veikia printų spaudos iniciatyvos?“ vyks su analoginės spaudos ir savilaidos studijos „Hands on Press“ įkūrėjomis Gabriele Gudaityte bei Inga Navickaite-Drąsute ir risografijos spaudos bei iliustracijų galerijos „Hungry eyes“ įkūrėja Staselė Jakunskaite. Moderatorė – Justė Kos

Diskusijos metu bus kalbama apie printų spaudą kaip meno kūrimo sritį. Diskutuojama apie gamybos procesus ir jų platinimo ypatumus. Aptariama, kaip kinta printo vertė keičiantis spaudos tiražui.

𝕃𝕋𝕄𝕂𝕊 𝕣𝕚𝕟𝕥 – tai limituoto tiražo menininkų kūrinių reprodukcijų iniciatyva. Šiuo projektu LTMKS siekia praturtinti print’o formatą į jį įtraukdama įvairias menines disciplinas. Print’ais tampa sąjungos menininkų kūrinių (performansų, skulptūrų, sustabdytų kadrų iš video kūrinių, instaliacijų, kūrinių fragmentų) nuotraukos, eskizai ar kiti eksperimentai.

𝔸𝕡𝕚𝕖 𝕠𝕣𝕘𝕒𝕟𝕚𝕫𝕒𝕔𝕚𝕛𝕒𝕤:

„Hands on Press“ yra analoginės spaudos ir savilaidos studija, valdoma dviejų porų rankų ant preso – Ingos ir Gabrielės. Rankos čiupinėja spaudą iš visų pusių: pusrūsyje Kauno centre galima rasti risografų, šilkografijos staklių, popieriaus pjaustyklių, analoginių presų. Užsiimame ir dizaino bei iliiustracijos, knygrišybos paslaugomis. Nuo 2023 m. mūsų palangėje veikia galerija, o vasaros mėnesiais vieši rezidentai. 

„Hungry Eyes“ – iliustracijų galerija, meno parduotuvė ir spaustuvė, įsikūrusi Vilniuje. Galerijoje pristatomi vietinių ir tarptautinių menininkų, dirbančių su iliustracijomis, urbanistiniu menu, grafika, grafiniu dizainą, darbai. Šiuo metu „Hungry Eyes” yra įsikūrusi dviejose miesto vietose ir reguliariai rengia parodas bei renginius, įskaitant knygų pristatymus, menininkų pokalbius ir dirbtuves.

„Hungry Eyes“ Xmas pop-up renginys – https://fb.me/e/1CODqk1Of 

Projekto kuratorė – Neda Rimaitė
Vizualas – Julija Lečaitė

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.