100 (Šimtmečio projektas)

2016-06-14

2016/06/17 – 07/02
Birželio 18–23 d. durys atviros kasdien 16:00–20:00
Birželio 23 – liepos 2 d. ketvirtadieniais – šeštadieniais 16:00–20:00
Atidarymas „Kultūros naktį“ 2016/06/17 18:00–00:00

Menininkas: Danas Aleksa
Kuratoriai: Saulius Grigoravičius, Kęstutis Šapoka

Mes norime įprasminti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, kaip aukščiausią valstybės raidos tašką. Mes sukursime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminklo projektą ir imsimės žygių, kad jis būtų įgyvendintas.

Viešųjų erdvių vystymas ir plėtra stokoja aiškios apibrėžtos vizualinės koncepcijos bei strategijos. Viešosios erdvės formuojamos nenuosekliai, stichiškai, neskaidriai, neprofesionaliai. Pastarųjų dešimtmečių diskusijos apie reikšmingų valstybei įvykių ar asmenų įamžinimą vyksta audringai ir prieštaringai, tarp projektus vykdančių specialistų ir visuomenės (mokesčių mokėtojų) vyrauja nesusikalbėjimas, nepasiekiami priimtini sprendimai, o politikai, pridengdami aktualija, siūlo akivaizdžiai profaniškas idėjas ir koncepcijas. Šis projektas pateiks sprendimą, kuriuo bus atsižvelgta į visų prisidėjusių tiesioginių bei netiesioginių dalyvių nuomones ir pageidavimus, kadangi kartu su pagrindiniu projekte dalyvaujančiu menininku į kūrybos procesą pasiūlymais, pamąstymais, patarimais galės tiesiogiai įsijungti plačioji visuomenė.

Šimtmečio paminklo idėjai generuoti pasirinktas nuolat vykstančių socialinių mainų mechanizmas, naudojant socialinių tinklų platformas bei komunikaciją jomis. Menininkas Danas Aleksa projekto metu savaitę gyvens izoliuotoje nuo kasdienės infrastruktūros aplinkoje – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvėje „Sodų 4“. Pradedant „Kultūros naktimi“, vieną savaitę kasdien po keturias valandas publika galės lankyti menininką ir su juo bendrauti, susipažinti su kuriamais projektais. Menininkas kurs paminklo Lietuvos šimtmečiui, taip pat Tautos panteono projektą, atsižvelgdamas į publikos idėjas, pastabas, pageidavimus, projekto vertinimus socialiniuose tinkluose. Nuo birželio 18 d. savo intencijas ir pritarimą paminklo idėjai publika bus kviečiama patvirtinti materialine pagalba kūrėjui: reikalingomis medžiagomis, maisto produktais, rūbais, buities reikmenimis, pinigais. Bet kuris rėmėjas turės galimybę pasidaryti selfį su menininku. Selfis bus talpinamas projekto svetainėje.

Danas Aleksa (g. 1971 m. Vilniuje) – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos menininkas. Jo kūryboje svarbus individo ir visuomenės santykis, vieta ir laikas, ritualas ir stereotipas.

Pagrindiniai projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Apie projektą
http://panteonas.lt
https://www.facebook.com/100projektas/

Apie vienos nakties kultūros ir meno festivalį “Kultūros naktis” www.kulturosnaktis.lt 

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius
www.letmekoo.lt/sodu-4