Amira Hanafi: Gero melo mokslas

2018-11-05

„Gebėjimas gerai meluoti išgelbėjo mane nuo daugybės rūpesčių. Patikėkite, pats nustebau, kaip tai padariau, būdamas naujoku civilizuotoje mąstymo mokykloje.”
Bata Kindai Amgoza Ibn LoBagola

„Gero melo mokslas” – tai įvadas į Amiros Hanafi tęstinį meninį projektą, kuris prasidėjo, kai menininkė atrado fikcinius LoBagola memuarus. 1887 metais Baltimorėje, Jungtinėse Amerikos valstijose gimęs LoBagola teigė ęsąs iš Afrikos. Jis gyveno iš istorijų pasakojimo ir pramogų verslo, bendradarbiavo su kultūros tyrėjais Jungtinėse Amerikos valstijose bei Europoje ir savo kasdieniame gyvenime įkūnijo susikurtą performatyvią tapatybę. 1930 metais Alfredo A. Knopfo leidykloje Niujorke išleisti LoBagola memuarai įsiliejo į akademinę literatūrą kaip mokslinė tiesa.
Parodoje pristatomi vaizdai bei diagramos, kuriuos Amira Hanafi sukūrė reziduodama VDA Nidos meno kolonijoje ir tyrinėdama LoBagola istoriją šių metų rugsėjį ir spalį. Jos kūriniuose LoBagola vaizduojamas kaip apgavikas, apgavikas, kaip pasakotojas, o pasakojimas kaip istorijos (per)kūrimas beveik ją sunaikinant. Nors „visi vyrai melagiai“, ne visas melas yra vienodai geras.
Paroda yra MASS Alexandria ir VDA Nidos meno kolonijos menininkų mainų bei projekto „4Cs“ dalis.

Amira Hanafi (USA/EG) (g. 1979) yra menininkė ir rašytoja, įgijusi meno politikos moksluose bakalaurą Rutgers koledže ir kūrybinio rašymo magistrą Čikagos menų institute. Šiuo metu dirba ir gyvena Kaire, Egipte. Amira dirba su sakytine ir rašytine kalba, rinkdama įvairius archyvus susijusius su konkrečiomis istorijomis. Daugiabalsiškumas yra Amiros kūrybos tema ir strategija. Menininkė domisi prasmių kompleksiškumu, kuris atsiranda jungiant skirtingus balsus, tapatybių susikirtimais ir kaip daugiabalsiškumas išreiškiamas kolektyviai. Menininkė tiria kalbos procesus, jos materialumą, nestabilumą ir atsitiktinumą. Savo kūrybos procese ji balansuoja tarp formalumo ir neformalumo, sistemiškumo ir intuicijos, logikos ir emocijos.

Daugiau apie menininkę – www.amirahanafi.com

Parodos atidarymas 2018 spalio 25 d., 18 val.

Paroda veikia 2018 10 25–11 09
III–V, 15–19 val.
arba susitarus telefonu +37062728274.

Parodą organizuoja VDA Nidos meno kolonija.
Partneriai ir rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos respublikos ambasada Egipto Arabų respublikoje, MASS Alexandria ir ES programa „Kūrybiška Europa“.

Projektų erdvė „Sodų 4“
Sodų g. 4, Vilnius
www.letmekoo.lt/sodu-4

Žymos:, , , , ,