Edukacinės veiklos kūrimo mokymai su asociacija „Kūrybinės  jungtys

2023-05-19

Kūrybinės jungtys kartu su LTMKS kviečia sąjungos narius dalyvauti mokymuose birželio 6 ir 13 dienomis, kurių metu bus aptariamos edukacinės veiklos susikūrimo galimybės, bus teikiamos konsultacijos norintiems pradėti savo edukacinę veiklą. 

Dviejų birželio susitikimų metu

– gilinsimės į kūrybingumą kaip kompetenciją ir į kūrybiško mokymosi principus;

– mokysimės kurti edukacinį procesą, kuris jungia konkrečias kūrybos formas ir kompetencijas bei atliepia dalyvių poreikius; 

– bandysime įvardyti, kokias mokymosi galimybes galime pasiūlyti kitiems. 

 

Laikas: 2023 m. birželio 6 ir 13 d., 17.00-20.30 val.

Vieta: kultūros komplekso SODAS 2123 kavinė (Vitebsko g. 23, Vilnius).

Mokymus ves Milda Laužikaitė ir Rūta Jakutė – fasilitatorės iš asociacijos „Kūrybinės jungtys“.

„Kūrybinės jungtys“ – tai asociacija, kuri daugiau kaip dešimtmetį veikia kūrybiško mokymosi srityje. Pagrindinis organizacijos veiklos principas yra įgalinti įvairių sričių kūrybos profesionalus veikti edukaciniuose kontekstuose.  

Milda Laužikaitė – kūrybiško mokymosi programų kūrėja, fasilitatorė. Straipsnių apie kultūros politiką, meno politinius aspektus, kūrybišką mokymąsi autorė. Būdama nacionalinio projekto „Kūrybinės partnerystės“ iniciatorė ir vadovė, sukaupė didelę patirtį pritaikydama pasaulyje pripažintą programą Lietuvos kontekstui ir dirbdama įvairiuose lygmenyse, nuo mokyklos-kūrėjo partnerystės iki strateginio visos programos valdymo. Nuo 2016 m. yra asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadovė, inicijuoja tęstines kūrybos profesionalų partnerystes su mokyklomis, kultūros organizacijomis, bendruomenėmis. Veda mokymus kūrybos, kultūros, švietimo profesionalams. Dažnai atstovauja kultūros ir kūrybingumo prieinamumo visuomenei, kūrėjų įtraukimo į ugdymo procesus idėjas viešuose renginiuose, politikos formavimo diskusijose Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje.

Rūta Jakutė – internetinių svetainių dizainerė ir kūrybiško mokymosi fasilitatorė. Dešimt metų gyveno Airijoje, kur dirbo su startuoliais ir vedė dizaino sprintus bendruomenėmis apie JT darnaus vystymo tikslus. Nuo 2021 m. dirba su asociacija „Kūrybinės  jungtys“ kaip fasilitatorė, naudojanti dizaino mąstyseną ir daiktus žmonių kūrybiškumo atrakinimui mokymuose. Taip pat dirba Airijoje ir Argentinoje (www.kokono.ie) bei yra tarptautinės kūrėjų bendruomenės Design Science Studio narė.

Vietų skaičius ribotas, pirmenybė teikiama LTMKS nariams, tačiau kviečiame registruotis ir kitus kūrėjus. 

Prašome registruotis tuos, kas gali dalyvauti visą laiką abu kartus. Procesas yra tęstinis, nedalyvaujant pilnai pirmąją dieną, nebus galimybės įsitraukti antrąją dieną. 

Registracija: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRJKgQ9OhUEZlHNxA2AAKyIt9IsdcOzsKaDlSeM3eWTtIElQ/viewform?usp=sf_link

2023 m. rudenį numatoma pratęsti šį ciklą dar dviem susitikimais, kurių dalyviai bus lydimi fasilitatorių gryninantis konkrečią edukacinę programą. 

Mokymus organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kartu su asociacija „Kūrybinės jungtys”. Šie mokymai yra LTMKS edukacinės programos dalis. LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Nuotrauka – Dovilės Aleksaitės parodos „Oras manyje“ atidarymo performansas. Nuotraukos autorius Vitalij Červiakov