Švenčių rezidencija. Atviras kvietimas menininkams, mokslininkams ir kitiems kūrėjams iš Šiaurės ir Baltijos šalių regionų

2023-11-28

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia menininkus, aktyvistus ir humanitarinių mokslų srities tyrėjus, kurių meninė praktika apima šventės kaip reiškinio, įvairių jos formų ir elementų tyrinėjimą, dalyvauti trijų mėnesių trukmės rezidencijų programoje Vilniuje.

Švenčių rezidencija orientuota į šventės fenomeno tyrimus ir meninę interpretaciją. Šioje programoje rezidencijos infrastruktūra – tai erdvė, suteikianti galimybių tyrinėti ir interpretuoti, kaip tradicijos jungia bendruomenes ir kaip santykių procesuose kuriamos socialinės infrastruktūros.

Rezidencijos metu keliami šie klausimai: Ką festivaliai gali reikšti ir pasiūlyti ne švenčių metu? Kaip galime švęsti etiškai, tvariai ir jautriai? Kaip galime švęsti, kad palaikytume vieni kitus, stiprintume draugystės ryšius ir atrastume daugialypę šventinių praktikų prasmę?

Šventė – tai būdas puoselėti meilę bendruomenėje, džiaugsmingai protestuoti ir piešti ateities pasaulio, kuris yra daugiau nei tik išgyvenimas, scenarijus.

Paraiškas gali teikti tik Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Islandijos, Estijos ir Latvijos (taip pat Farerų salų, Grenlandijos ir Alandų salų) menininkai.

Užpildytą paraiškos formą siųskite adresu residency@sodas2123.lt iki 2023 m. gruodžio 20 d. Jei turite klausimų, kreipkitės į rezidencijos kuratorę Indrę Liškauskaitę indre@letmekoo.lt.

Švenčių rezidenciją kuruoja Edvinas Grinkevičius, Monika Kalinauskaitė ir Aušra Vismantaitė. Šią rezidencijų programą finansuoja Šiaurės ministrų tarybos Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa, organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Vizualai: Rasa Jančiauskaitė

Lithuanian Interdisciplinary Artists’ Association Facebook

Lithuanian Interdisciplinary Artists’ Association Instagram

www.sodas2123.lt

SODAS 2123 Facebook

SODAS 2123 Instagram