Kam reikalinga meno darbuotojų profesinė sąjunga ir kaip ji gali padėti?

2023-12-12

Gruodžio 14 d. 18 val. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) kviečia į susitikimą su Meno darbuotojų profesinės sąjungos atstovėmis Agne Bagdžiūnaite, Agne Jokše ir Vaida Stepanovaite.

Pastaruoju metu kultūros lauke netilsta diskusijos dėl teisingo atlygio vizualaus meno kūrėjams už jų kūrinių naudojimą parodose, leidiniuose, renginiuose ir kt. Lietuvos kultūros tarybai atlikus tyrimą „Teisingas atlygis už kūrybą“ paaiškėjo, kad vizualaus meno kūrėjų atlygis už kūrinių sukūrimą ir rodymą, lyginant su kitomis sritimis, yra vienas žemiausių. Tad kalbėjimą apie šias ir kitas problemas tęsiame jau trečiąjame ciklo „Teisingas atlygis” renginyje – „Kam reikalinga meno darbuotojų profesinė sąjunga ir kaip ji gali padėti?”. 

Kas yra meno darbuotoja/s? Dirbanti/s biudžetiniame, viešajame ar privačiame sektoriuje; pagal ilgalaikes ar terminuotas darbo sutartis, paslaugų ar autorines sutartis, individualios veiklos pažymas, ir kt. Meno darbuotoja/s – ne tik meninink*, bet ir dirbanti/s edukacijos, grafinio dizaino, techninio aptarnavimo, patalpų ir parodų priežiūros, teksto redagavimo, ir kt. srityse, turinti/s darbo santykius su vizualaus meno lauko institucijomis, organizacijomis, iniciatyvomis, privačiais asmenimis. Meno darbuotojų profesinė sąjunga siekia gerinti teisinę kultūrinio darbo aplinką ir materialinę meno darbuotojų padėtį, skatinti meno darbuotojų solidarumą ir tarpusavio pagalbą. Prie MDPS galima prisijungti tampant Gegužės 1-osios profesinės sąjungos (G1PS) nariu. https://g1ps.lt/mdps

Šiame susitikime sužinosite kodėl buvo įkurta meno darbuotojų profesinė sąjunga, kuo ji skiriasi nuo meno kūrėjų sąjungų ir kodėl verta tapti jos nariu. 

Renginys virtualus ir nemokamas. 

Reikalinga registracija:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchR-ZgTE2tlcCpiNGW1adgsBxCdlMexV06X2zsN6YMChgnqQ/viewform

Užsiregistravus dieną prieš renginį jums bus atsiųsta susitikimo nuoroda.  

 

Organizatoriai: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga. 

Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba