Kęstutis Lupeikis: Tapybos paroda „COME TOGETHER“

2015-10-27

Kviečiame į LTMKS nario Kęstučio Lupeikio personalinę parodą, vyksiančią 2015 10 30 – 11 13 Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 3, Vilnius).
Atidarymas: 2015 10 30 18 val.

Parodoje eksponuojami aliejinės tapybos darbai, kuriuos inspiravo gerai žinomi rock‘o muzikos kūriniai, tokie, kaip: The Beatles „COME TOGETHER“, Nazareth „WHISKY DRINKING WOMAN“, Ozzy Osbourne „DREAMER“, Soundgarden „BLACK HOLE SUN“, etc.

Parodoje girdimą garsinį foną sudaro įvairia tvarka skambantys muzikos kūriniai, kurie paveikė tapybos darbų sukūrimą ir yra pastoviai klausomi dirbtuvėje. Norima perteikti bent dalį tos nuotaikos, atmosferos, kuri supa autorių tapant.

Tapybos darbuose nesiekiama tiesioginio muzikinio kūrinio iliustravimo / įvaizdinimo. Muzikinio kūrinio pavadinimas tai tarsi kodas arba raktas, leidžiantis užčiuopti mintį perteikiamą drobėje. O mintis dažniausiai – ironiška, konceptualiai provokuojanti žiūrovą suvokti paveikslą virtualiai, netiesmukai, leidžia susikurti savo viziją ar iliuziją.

Daugelis eksponuojamų darbų sukurti 2013 – 2015 metais ir tarsi pratęsia K. Lupeikio kūrybinę platformą, plėtojamą tris dešimtmečius. Darbams būdingas laisvas dažo tekėjimas, saikingas koloritas, abstrakčios archetipinės konfigūracijos, tarsi plaukiančios iš pasąmonės, turinčios giluminių ženkliškumo požymių. Nesiekiama formaliai dailinti, gražinti ar bjaurinti. Sąsajos su muzikos kūriniais suteikia tapybai konceptualumo ir kontekstualumo. Konceptualumas glūdi darbų turinyje, o ne iššaukiančiose išraiškos priemonėse (nenaudojamas nei dramblio mėšlas, nei kraujas ar pan.).

Pasirinktas parodos pavadinimas „COME TOGETHER / EIME KARTU“ tai yra vieno iš darbų pavadinimas ir atspindi siekį neužsidaryti „stiklo bokšte“, o bendrauti, komunikuoti.

„…tapyba – tarsi kalba…, …ir tas kvapas…, …ir tas tekėjimas, … ir noriu tapyti, nes tai yra smagu, tai užveda, gal tai ir ne ant bangos, bet pažystu daug žmonių, kuriems tai patinka…, …ir nors kai kas vis pranašauja tapybos pabaigą – ji vis nesibaigia ir nesibaigia…“

APIE AUTORIŲ

Gimė: 1962, Vilniuje. 1980-1985 studijos Vilniaus Inžineriniame Statybos institute (dabar VGTU), Architektūros fak.; 1999-2003 Doktorantūros studijos VGTU; nuo 2004 Humanitarinių mokslų daktaras (menotyra); nuo 2011 VGTU Architektūros kat. profesorius.

Nuo 1995 dėsto architektūrinį projektavimą, architektūrinę kompoziciją. Nuo 1991 projektų vadovas ir architektūrinio projektavimo įmonės „KLAP“ savininkas; nuo 1997 viešoji įstaiga “Vizualinių menų projektai”, direktorius.

Narystės: nuo 1992 Lietuvos Dailininkų sąjungos narys; nuo 1993 neformalios menininkų grupės “Angis” narys; nuo 1994 Lietuvos Architektų sąjungos narys; nuo 2000 LTMK sąjungos narys.

Parodos: 12 personalinių, 51grupinės parodos, 3 grupinių parodų kuratorius.

Stipendijos: 1999-2000 – Aukščiausio laipsnio valstybės stipendija už dailę; 2000-2001 – Aukščiausio laipsnio valstybės stipendija už architektūrą.

Kolekcijos: Lietuvos Dailės muziejus, Vilnius; W. Lehmbruck muziejus, Duisburgas, Vokietija; privačios kolekcijos Lietuvoje, Vokietijoje, Danijoje, Honkonge, Dalase, Niujorke.

Gyvena ir dirba Vilniuje (e-mail: klapklap@gmail.com).

Žymos:, , , , , ,