LTMKS 2022 M. PREMIJOS LAIMĖTOJOS Ingos Galinytės KŪRINYS „Blogas sapnas“

2022-12-30

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) kviečia susipažinti su 2022 metus užbaigiančiu nauju meno kūriniu, kurį sukūrė šiemet LTMKS premiją gavusi narė. Pristatomas kūrinys – Ingos Galinytės „Blogas sapnas“.

Performatyvi instaliacija Blogas sapnas reflektuoja į šių dienų brutalaus karo Ukrainoje įvykius bei permąsto kolektyvinių ir asmeninių trauminių patirčių pėdsakus bei galimas naujas koegzistavimo terpes. Tai tęstinis, tįstantis, užsitęsęs lėtinis procesas bandantis virsti į lėtą, sąmoningą, priimantį buvimą dabartyje.

„Mikroskopiniais judesiais sukasi kūnas, baltu siūlu ant baltų moteriškų kombinukų siuvinėjamos frazės, adatos galiuku viena po kitos išimamos braškių sėklos – alergenai gyvenimui ir paliktumo jausmui. Šalia, pirštų pagalvėlėmis veriamos džiovintos obuolių sėklos, o iš la vie en rose statomas bokštas. Ir kiti veiksmai, ten, šalimais, apgaubti tarsi po vandeniu artikuliuoto garso. Tai trunka kelias valandas, lyg visą amžinybę.”

Inga Galinytė savo kūrybinėse praktikose jau kuris laikas tyrinėja trauminių patirčių, empatijos ir vaizduotės sąsajas bei ieško performatyvų formų apie tai kalbėti. Performatyvi instaliacija Blogas sapnas bus pristatyta OPEN SODAS renginio metu, kovo 3 d. Pirmoji instaliacijos versija buvo pristatyta meninių akcijų savaitės MAS metu, Vilniuje, kurią organizavo nepriklausoma šiuolaikinio šokio organizacija „Be Kompanijos”. Antroji instaliacijos versija buvo pristatyta Baltijos šalių meno festivalyje Volume Up, Niujorke, organizuoto Estijos performanso grupės „Non Grata”.

Instaliacijos garso takelio eskizas sukurtas kartu su menininke, kompozitore Anna Papathanassiou.

„Blogas sapnas“ premjera įvyks 2023 metų kovo 3 dieną OPEN SODAS metu. Laikas ir informacija bus tikslinami.

2022-aisiais trečius metus iš eilės LTMKS organizavo naujos narių kūrybos prodiusavimo konkursą, kurio laimėtoja šiemet tapo Inga Galinytė. LTMKS premija yra svarbus indėlis narių kūrybinėms praktikoms, padedantis įgyvendinti jų tuo metu vystomus projektus, rengiamas parodas, kuriamus kūrinius ar skatinantis naujų kūrinių, parodų iniciatyvą. LTMKS premijos konkurso laimėtojus atrenka sąjungos taryba.

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Informacinis partneris – 15min.