LTMKS internetinio radijo eterio garso skulptūrų grojaraštį pradeda Harry Bertoia albumų serija „Sonambient”

2021-04-13

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos internetinis radijas klausytojams pristato garso skulptūrų grojaraštį. Jį sudaryti paskatino noras detaliau susipažinti su garso skulptūrų pagalba išgaunamais garso kūriniais, o grojaraščio atspirties tašku tapodigicult.itpublikuotas Pasquale Napolitanostraipsnis „Garso skulptūra – tarp disciplinų ir kategorijų“:https://radio.letmekoo.lt/garso-skulptura-tarp-disciplinu-ir-kategoriju-pasquale-napolitano/

Pirmasis garso skulptūrų grojaraštis LTMKS radijo eteryje – menininko Harry Bertoia vienuolikos albumų serija „Sonambient”. Grojaraštis radijuje suksis balandžio mėnesį. Internetinio radijo nuoroda: https://radio.letmekoo.lt

Harry Bertoia (1915-1976) – Italijoje gimęs amerikiečių skulptorius, garso menininkas ir baldų dizaineris. Savo skulptūras, pagamintas iš metalo ir kitų medžiagų, menininkas naudojo garsui išgauti. Vėjo ir prisilietimų pagalba judindamas medžiagą Bertoia kūrė skirtingus garsus ir tonus, kuriuos surinko į muzikines kompozicijas ir išleido kaip „Sonambient” – vienuolikos plokštelių seriją.

„…Entuziastingos prãdžios ir nesėkmių pripažinimas žymi ilgai trunkančias ir kartais pasiteisinančias formos struktūros, garso ar metodo paieškas. Radinio, kuris mane priverstų pajusti, kas esu, arba sukeltų manyje pokyčius, tiesiog pagilintų paslaptį. Susidūrimas su problema ir dažnesnis jos išsprendimas nei atvirkščiai įrodo tai, kad viskas praeina.

Sapno realybės pripažinimas kaip stimuliatorius ir varomoji jėga kitai realybei pasiekti, kuri vietoje pasyvumo generuoja betarpiškai įtraukiančią atmosferą. Panirimas į didžiulius proto klodus padeda suvokti, jog vidinis pasaulis yra toks pats neaprėpiamas kaip ir kosmosas išorėje.

Šiame amžiname momente intuicija man kužda, kad gyvenimo stebuklo suvokimas ir yra gyvenimo tikslas. Galimai, to niekada nesužinosiu…“ (Harry Bertoia)

LTMKS radijas – garso meno platforma, inicijuojanti kūrybinius procesus bei klausymosi seansus. Radijo programa skirta eksperimentams, neatrastoms garso patirtims bei asmeninėms audio klajonėms. Projekto tikslas – tyrinėti garso meno apraiškas, burti menininkų bendruomenę Lietuvoje ir internete, skatinti garso meno formų tyrinėjimą, kūrinių sukūrimą ir sklaidą.

Daugiau: https://radio.letmekoo.lt

 

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga

Kuratorė – Gailė Griciūtė

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Nuotrauka suteikta „Important Records”