LTMKS mentorystės programa 2025

2025-04-24

Šiemet tęsiame sąjungos vidinės mentorystės programą. Kviečiame joje dalyvauti! Paraiškų laukiame iki 2025 m. gegužės 11 dienos. 

LTMKS mentorystės programa – tai proga stiprinti vidinį sąjungos ryšį, įtvirtinti bendruomeniškumą, dalinantis žiniomis, praktikomis, įgūdžiais bei idėjomis, didinti kūrėjų profesinį meistriškumą, konkurencingai dalyvauti kūrybinio lauko procesuose.

Dalyvaudami mentorystės programoje turėsite nemokamą galimybę asmeniškai susitikti su mentoriais sutartą sesijų skaičių. 2025 m. šioje platformoje dirbti kartu pakvies Vaiva Grainytė ir Neringa Bumblienė. Jos turės 4 sesijas su 1-2 programos dalyviais.

Apie mentores:

Vaiva Grainytė – rašytoja, poetė, dramaturgė, veikianti ir tarpdisciplininėse meno praktikose.

Jos knygos: esė knyga „Pekino dienoraščiai“ (2012) ir poezijos rinktinė „Gorilos archyvai“ (2019) – nominuotos „Metų knygos“ rinkimuose ir įtrauktos į kūrybingiausių knygų dvyliktuką. 2022 m. pasirodė dvikalbis koliažinis romanas „Rožės ir bulvės/Roses and Potatoes“ (vertėja į anglų k. – Karla Gruodis). Rašytoja – 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje pelniusios operos „Geros dienos!“ (2013) libreto autorė, o antroji kartu su menininkėmis Rugile Bardžiukaite ir Lina Lapelyte sukurta opera-performansas „Saulė ir jūra“ 2019 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje apdovanota „Auksiniu liūtu“. Abu kūriniai aktyviai gastroliuoja ir yra rodyti svarbiausiuose teatro, šiuolaikinio meno festivaliuose bei kontekstuose Europoje, JAV, Australijoje, Pietų Amerikoje bei Azijoje. Autorės kūryba versta į daugiau kaip 10 kalbų.

Neringa Bumblienė – kuratorė ir autorė. Tarp jos interesų sričių – šiuolaikinis menas, subtiliai apmąstantis dabartinio pasaulio iššūkius ir padedantis įsivaizduoti ateitį. Dažnai dirba prie projektų, kuriuose pristatomi nauji kūriniai, ir noriai eksperimentuoja įtraukdama menininkus į situacijas, peržengiančias jų įprastos meninės praktikos ribas.

Vilniaus performanso meno bienalės, pirmą kartą vykusios 2023 m., meno vadovė ir kuratorė. Lietuvos paviljono kuratorė 59-ojoje Venecijos meno bienalėje (2022). Nuo 2014 m. dirba kuratore Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) Vilniuje. Kuravo daugybę šiuolaikinio meno projektų: nuo didelio masto tarptautinių grupinių parodų ir performanso meno festivalių (2024 m. „Palais de Tokyo“ ir „Kadist“ Paryžiuje vykusių grupinių parodų „Sienos yra naktiniai gyvūnai“ ko-kuratorė, 2018 m. viena iš 13-osios Baltijos trienalės kuratorių) iki perspektyvių bei pripažintų menininkų solo parodų (Augusto Serapino 2025 m., Roberto Narkaus 2023, 2022 ir 2020 m., Pierre’o Huyghe’o 2022 m., Michaelo Rakowitzo 2020 m., Alejandro Cesarco 2019 m., Danielio Steegmanno Mangrané 2018 m., Liamo Gillicko 2017 ir 2014 m. ir kt.).

 

Paraiškos formoje prašome nurodyti trumpą motyvaciją, pasirinkti mentorę ir pridėti savo kūrybinę biografiją. Paraiškas kviečiame teikti iki 2025 m. gegužės 11 dienos. 

Paraiškos forma: https://forms.gle/5qiBSoeWMBg8ftL2A

Jeigu turite klausimų, kreipkitės nariams@letmekoo.lt