LTMKS nauji nariai

2021-11-25

Džiaugiamės, kad Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungą šiais metais papildė devyni nauji nariai: Lina Lapelytė, Kristina Maselskytė, Anton Lukoszevieze, Agnė Gintalaitė, Anton Karyuk, Andrėja Šaltytė, Marija Nemčenko, Marija Siliūnienė ir Rūta Spelskytė-Liberienė.

Daugiau apie kiekvieną iš jų:

Lina Lapelytė – menininkė, muzikantė, performanso ir šiuolaikinės operos kūrėja. Kūryboje ji žaidžia su populiariąja kultūra, lyčių stereotipais bei nostalgijos jausmu. Kelias disciplinas savo kūryboje jungianti menininkė šiuo metu daugiausiai gilinasi į performatyvumą ir įvairias jo formas, eksperimentuoja su žanrų ribomis. Populiariosios muzikos ir operos elementus Lapelytė supina su liaudies ritualais ir šiuolaikinės kasdienybės kultūra. Menininkė savo kūryboje tyrinėja kitoniškumo, grožio, amžiaus ir sunkiai išjudinamų stereotipų temas, kritiškai apmąsto aktualius lyties, kultūrinio tapatumo ir socialinių grupių klausimus.   

Kristina Maselskytė yra tarpdisciplininė menininkė, besidominti miesto erdvės tyrinėjimu. Studijuodama Vilniaus dailės akademijoje susidomėjo konceptualiojo meno idėja, išreikšta materija, judesiu, garsu ir vaizdo įrašu. Jos požiūris į miesto temą grindžiamas antropologiniais stebėjimais. Menininkė mano, kad sociokultūriniai meno tyrimai yra glaudžiai susiję su viešosios erdvės kontekstu, įskaitant kultūros, socialinės aplinkos, materialinių aplinkos elementų ir geografijos tyrimą. 

Anton Lukoszevieze yra lietuvių kilmės britų muzikas, kompozitorius ir menininkas. Jo veikla apima eksperimentinės muzikos kūrimą ir atlikimą, garso instaliacijas, piešinius, fotografiją, video meną ir rašymą. 

Agnė Gintalaitė yra medijų menininkė, fotografė ir tekstų kūrėja. Ją domina nevienpusiškas ir sudėtingas žinojimo apie pasaulį diskursas – skirtingų mokslinių teorijų semantiniai žaidimai, idėjinis tarpdiscipliniškumas, tyrimo metodų kūrimas siekiant vieno aiškaus tikslo – geriau suprasti pasaulį jo nesupaprastinant. Kūryboje dažnai naudoja tipologijos techniką, užsiima kultūrinių reiškinių stebėjimu ir fenomenų skirtumų kolekcionavimu, derina skirtingas medijas ir tekstus. Šiuo metu, ją įdomina su valstybingumu susijusios temos, internetas, kultūros statusas,  meno suvokimas, nacionalizmo ir etnocentrizmo suvešėjimas, identiteto politika.

Marija (prieš tai Černiavskaitė) – dabar Siliūnienė yra IT bakalaurą turinti kūrėja, kuri sugalvojo sujungti fotografiją ir medijas kartu su tinklo menu (angl. network art). Paskutiniai darbai dropping-out.com ir magical-coincidence.com kviečia žiūrovą, dalyvį, kūrėją, praeivį sudalyvauti iškritime arba tiesiog sekti kodo nuorodas ir patirti magišką atsitiktinumą. Marija domisi analogine fotografija, eksperimentuoja su įvairiais procesais ir technikomis. 

Anton Karyuk – Lietuvoje gyvenantis ukrainiečių kilmės menininkas, kuris savo kūrybinės veiklos stiprybę įvardina kaip marginalizaciją. Jo herojus – tai žmogus skirtingų socialinių grupių, sistemų, kultūrų paribiuose, veikiamas jų besivaržančių normų ir vertybių. Ne vienai marginalizuotai grupei jis priskiria ir save. Queer asmens, patirtis jam leidžia kurti meną, kalbantį apie seksualumą ir lytį. Instaliacijomis ir iliustracijomis jis kritikuoja homofobinę stigmatizaciją. Videomenu ir performansais pašiepia absurdiškas ir populistines pozicijas. Protą ir meno medijas nukreipia prieš neteisybę, klišes, kurstančias neapykantą ir kuriančias nesaugumą.

Andrėja Šaltytė (g. 1988, Vilniuje) gyvena ir kuria Leipcige. Studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje, vėliau – Leipcigo vizualiųjų menų akademijoje, kur specializavosi video ir filmo srityje. Surengė solo parodą MdbK vizualiųjų menų muziejuje Leipzige (2019), pristatė kūrybą festivalyje Cinema Camp „Imperfect cinema“ (2018). 2021 m. apdovanota nacionaliniu Vokietijos prizu meno studentams, dalyvavo prizo laimėtojus pristatančioje parodoje nacionalinėje meno galerijoje Bonoje.

Marija Nemčenko – vizualiojo meno kūrėja, edukatorė, rašytoja ir atletė, dirbanti tarp Lietuvos ir Škotijos. 2016 m. Glazgo menų universitete baigė magistro studijas, 2013 m. įgijo bakalauro laipsnį Camberwell’o menų koledže. Marija yra ½ dalis BRUT kolektyvo, kurio tikslas demistifikuoti brutalistinę architektūrą ir skatinti viešųjų erdvių naudojimą, apjungiant meną su sportu.

Rūta Spelskytė-Liberienė (1985) ypač domisi žmogiškojo dialogo nesusipratimais ir nesėkmėmis, taip pat mokslo ir ekstramokslinės fantastikos pasaulių, neprieinamų mūsų instrumentams ir mąstymo modeliui, sąsajomis. Ji dirba su retais pavyzdžiais, šviesos emisija ir pigmentais, įsivaizduodama ateities alchemiją, augalus, gyvūnus ir pojūčius, kuriuos būtų galima apmokyti ar rasti.