„pasidaryk pats“: popieriaus gamybos dirbtuvės su Wojtek Mejor ir Andrew Gryf Paterson „Bakterijų meilės laiškai“

2015-10-21

LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“
Malonioji g. 6, Vilnius

2015 m. spalio 31 d. šeštadienį 13-18 val., rezultatų pristatymas 18:00 val.
Renginys nemokamas, registracija el. paštu info@letmekoo.lt iki 2015 m. spalio 30 d.

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia į 2016 metų „pasidaryk-pats“ seriją užbaigiančias dirbtuves, kurias pristatys menininkai Wojtek Mejor (PL) ir Andrew Gryf Paterson (SCO/FI). Šie menininkai kartu dalyvavo Pixelache 2015 festivalyje Helsinkyje, Suomijoje, nuo kurio prasidėjo jų ambicingas bendradarbiavimo projektas pavadinimu „Bakterijų meilės laiškai“.

Šios dirbtuvės pristatys metodą, leidžiantį pasigaminti popieriaus iš augalų ir ant jo „rašyti“ vietinėmis bakterijomis. Dalyviai turės galimybę viską daryti patys ir ne tik išmoks praktinių įgūdžių bei pasigamins savo popieriaus, bet ir pasikeis turimomis žiniomis apie laukinius maistinius augalus, vietines ir nevietines jų vartojimo tradicijas – naudingas, tačiau dažnai neįvertintas.

Įsivaizduok, kad siunti laišką į kitą pasaulio kraštą ir jame darai įspaudą tave supančioje aplinkoje esančia bakterine kultūra. Galbūt šias bakterijas galima panaudoti net įrašyti trumpą pranešimą. O jei dar tai darai ant savo paties pasigaminto popieriaus, kuriam panaudotos vietinės medžiagos – argi nebūtų įspūdingas toks atvirukas?

Wojtek Mejor yra kultūros prodiuseris, aktyvistas, edukatorius bei organizatorius, gyvenantis ir dirbantis Varšuvoje. Jis save sieja su kooperacijos judėjimais, maisto aktyvistų, kūrybinių dirbtuvių veikla, paremta anti-augimo (angl. degrowth) teorija bei bendruomenių išlaikoma agrikultūra. Jis yra tokių organizacijų kaip Dobrze Food Coop, GROWL Degrowth Network, Warsaw Degrowth Group narys.

Andrew Gryf Paterson yra menininkas-organizatorius, kultūros prodiuseris, edukatorius ir nepriklausomas tyrėjas. Specializuojasi vystydamas ir vadovaudamas tarp- ir trans- disciplininiams projektams, ieškantiems sąsajų tarp meno, medijų kultūros, mokslo, kultūros aktyvizmo, ekologinių judėjimų, kultūros paveldo bei bendradarbiavimo tinklų. http://agryfp.info

Wojtek ir Andrew dalyvauja bendruose procesuose nuo ankstyvųjų Pixelache Helsinki festivalio metų (2003-). „DIWO“ (angl. do it with others) stiliumi jie bendradarbiavo projekte „Allotment Games“ (Siirtolapuutarhapelit, 2009); prisidėjo prie „Herbologies/Foraging Networks“ programos Suomijoje, Latvijoje, Lenkijoje (2010-2011) bei dalijosi patirtimi renginyje „Coop Camp Tampere: Food-related cooperation“ (2012).

Daugiau apie menininkus ir dirbtuves:

http://www.hirvikatu10.net/herbologies/
http://siirtolapuutarhapelit.wikidot.com/
http://www.pixelache.ac/projects/creative-neighbourhood-skills/pages/coop-camp
http://www.pixelache.ac/

Kviečiame visus susidomėjusius registruotis ir dalyvauti.

Renginys vyks anglų kalba.

Kūrybines dirbtuves rengia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga bendradarbiaudama su organizacija “Institutio media”. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.