Šiuolaikinio meno ir dizaino kūrėjai kviečiami dalyvauti Nacionalinių architektūros apdovanojimų prizo (statulėlės) idėjos kūrimo konkurse

2023-02-10

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kviečia šiuolaikinio meno ir dizaino kūrėjus dalyvauti Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA)* prizo (statulėlės) idėjos kūrimo konkurse.

Siekiant peržengti tradicinį apdovanojimų statulėlės formatą šiuolaikinio meno ir dizaino kūrėjai kviečiami eksperimentuoti ir permąstyti „apdovanojimų statulėlės“ reiškinį ir objektą. NAA – puiki proga tai padaryti. NAA apdovanojimų prizo objektas (statulėlė) turi apjungti architektūros tradicijų tęstinumą su neapibrėžtomis mūsų aplinkos ateities galimybėmis. Siūloma objekto formos pradžia yra kubas – viena iš pamatinių geometrinių figūrų, kurią kūrėjai gali drąsiai ir neribotai transformuoti atspindėdami naujas architektūros suvokimo ir galimybių ribas. Objektas turėtų išlaikyti pradžios formos (architektūros tradicijos) atpažįstamumą, tačiau drąsiai interpretuoti kintantį architektūros vaidmenį šiai sričiai vis daugiau jungiantis su kitomis, nykstant architekto veiklos apibrėžtumui ir vis daugiau dėmesio skiriant ne architektūros formoms, išoriniam grožiui, bet žmonėms ir procesams. 

Konkurso pirmosios vietos laimėtojui bus skirtas piniginis prizas – 3000 EUR, antrosios vietos laimėtojui – 600 EUR, trečiosios vietos – 400 EUR. 

Konkurse gali dalyvauti visi profesionalūs šiuolaikinio meno ir dizaino lauko kūrėjai. Vertinant paraiškas bus atsižvelgiama į pasiūlytos prizo objekto idėjos originalumą, novatoriškumą, aktualumą, konkurso nuostatuose minimų NAA prizo objekto sąlygų išpildymą, NAA vizijos ir tikslų atspindėjimą, pareiškėjo kūrybinę veiklą ir profesionalumą bei objekto gamybos sąmatos ir darbų plano pagrįstumą. Vertinimo komisiją sudarys kultūros ir kitų sričių profesionalai.

Užpildyta paraiškos forma ir reikalingi priedai siunčiami elektroniniu paštu info@letmekoo.lt iki 2023 m. kovo 8 d., el. laiško temoje įrašant „NAA prizo objekto idėjos konkursas“, o objekto modelis pristatomas arba išsiunčiamas į Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos būstinę adresu Vitebsko g. 23, LT-11350, Vilnius. Modelių priėmimas bus vykdomas 2023 m. vasario 21, 28 d. ir kovo 6, 7, 8 d. nuo 9 iki 17 val. arba kitu laiku, dėl kurio atskirai susitariama el. paštu info@leltmekoo.lt.

Konkurso rezultatai bus paskelbti 2023 m. kovo 24 d. 

Daugiau informacijos apie konkursą ir jo sąlygas: 

NAA prizo idėjos sukūrimo konkurso nuostatai

NAA prizo idėjos sukūrimo konkurso paraiška

 

* Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) pirmą kartą bus teikiami šių metų liepos 1 d. NAA misija – skatinti darnių, inovatyvių, aukštos kokybės architektūros objektų atsiradimą, ugdyti visuomenės architektūrinį intelektą, jautrumą aplinkai ir didinti žinomumą užsienyje. Daugiau informacijos apie NAA – https://naapdovanojimai.lt